LIGA 1    •   

OŢELUL

L-au înlocuit pe Grig » Ionuţ Badea e noul antrenor al Oţelului

 
27 Iunie 2013 19:30
 

Oţelul Galaţi şi-a găsit repede antrenor după demisia lui Petre Grigoraş, reuşind să-l convingă pe Ionuţ Badea să preia echipa pentru următorii doi ani.
"Noul tehnician principal al FC Oţelul Galaţi este Ionuţ Badea, antrenor cu reale calităţi pe care ne dorim să le demonstreze din plin în mandatul său ca roş-alb-albastru. Badea, fost jucător "oţelar" în deceniul trecut, va semna zilele următoare pe doi ani cu gruparea noastră. El vine la FC Oţelul alături de propriul staff tehnic. Ionuţ Badea va fi prezentat oficial vineri, 28 iunie 2013, la ora 18.00. Evenimentul va avea loc la stadionul Oţelul" este prezentarea făcută de site-ul oficial al gălăţenilor.

Badea a îmbrăcat tricoul gălăţenilor în sezonul 2002/2003, cînd a evoluat în 27 de meciuri, reuşind să marcheze un gol.


 
Comentarii (5)
theopalas  (2668 comentarii)
Postat de faurul_pamantului pe 27 Iunie 2013, 21:28
la Otelul, mereu, antrenorii au fost lasati sa-si faca treaba,,, sper sa faca o treaba buna dar sunt sceptic,,,
Lasati in pace au fost dar nu si financiar, in ultima perioada nu au avut liniste, plus transferuri de tot rasul.
28 Iunie 2013, 00:29   •   Comenteaza
fanfcarges  (47 comentarii)
o sa faca treaba foarte buna! lasand la o parte ce a facut penescu la FC Arges, Badea chiar a antrenat bine echipa, stil ofensiv, organizare foarte buna...sa vedem ce-i iese cu Otelul..Bafta!
28 Iunie 2013, 00:24   •   Comenteaza
faurul_pamantului  (6616 comentarii)
Postat de gymd pe 27 Iunie 2013, 21:06
o sa faca trb buna la Otelul daca va fi lasat in pace, sa ne aducem aminte ca este singurul antrenor din liga 1 care are bilant pozitiv impotriva lui Dinamo
la Otelul, mereu, antrenorii au fost lasati sa-si faca treaba,,, sper sa faca o treaba buna dar sunt sceptic,,,
27 Iunie 2013, 21:28   •   Comenteaza
gymd  (6033 comentarii)
o sa faca trb buna la Otelul daca va fi lasat in pace, sa ne aducem aminte ca este singurul antrenor din liga 1 care are bilant pozitiv impotriva lui Dinamo
27 Iunie 2013, 21:06   •   Comenteaza
dreamer123  (4284 comentarii)
adio liga 1 :))))))))))))))))))))
27 Iunie 2013, 19:50   •   Comenteaza