FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Lăcătuş despre Rada şi Neaga: „Îmi asum răspunderea pentru amândoi”

Articol de GSP - Publicat joi, 08 ianuarie 2009 00:00

Tehnicianul s-a referit şi la mai multe declaraţii ale unor oameni de fotbal care declaraseră că Steaua are la dispoziţie un "super lot" de fotbalişti: "Aşa este, avem un super lot de fotbalişti, dar întotdeauna este loc de mai bine. Lotul se poate completa, avem unele posturi pe care, deocamdată, nu avem dubluri foarte bine aşezate, dar în rest este un lot valoros. Ştiu că această declaraţie mă obligă să câştig campionatul, dar nu mi-e frică, eu sunt optimist".

Lăcătuş a comentat şi decizia includerii lui Rada şi Neaga în lotul care va face pregătirea de iarnă cu prima echipă, deşi fotbaliştii fuseseră declaraţi transferabili de conducerea clubului: "Dacă au fost probleme legate de cei doi jucători sau dacă sunt, sau dacă se vor ivi probleme, vom vedea. Sunt probleme care mă depăşesc şi pe care nu le pot rezolva eu.

Din câte am înţeles eu, unul dintre ei şi-a manifestat dorinţa să joace în altă parte, să devină liber de contract, acum vom vedea. Îmi asum răspunderea pentru amândoi ca şi pentru restul lotului".

Elevii lui Marius Lăcătuş se vor antrena în două locuri diferite în această iarnă, Oliva Nova din Spania şi Antalya, între 12-23 ianuarie, respectiv 31 ianuarie-12 februarie. Steaua va disputa un meci cu FC Zurich în Spania, dar şi cu echipe precum Aalborg şi FC Moscova.

sursa NewsIn

Tehnicianul s-a referit şi la mai multe declaraţii ale unor oameni de fotbal care declaraseră că Steaua are la dispoziţie un "super lot" de fotbalişti: "Aşa este, avem un super lot de fotbalişti, dar întotdeauna este loc de mai bine. Lotul se poate completa, avem unele posturi pe care, deocamdată, nu avem dubluri foarte bine aşezate, dar în rest este un lot valoros. Ştiu că această declaraţie mă obligă să câştig campionatul, dar nu mi-e frică, eu sunt optimist".

Lăcătuş a comentat şi decizia includerii lui Rada şi Neaga în lotul care va face pregătirea de iarnă cu prima echipă, deşi fotbaliştii fuseseră declaraţi transferabili de conducerea clubului: "Dacă au fost probleme legate de cei doi jucători sau dacă sunt, sau dacă se vor ivi probleme, vom vedea. Sunt probleme care mă depăşesc şi pe care nu le pot rezolva eu.

Din câte am înţeles eu, unul dintre ei şi-a manifestat dorinţa să joace în altă parte, să devină liber de contract, acum vom vedea. Îmi asum răspunderea pentru amândoi ca şi pentru restul lotului".

Elevii lui Marius Lăcătuş se vor antrena în două locuri diferite în această iarnă, Oliva Nova din Spania şi Antalya, între 12-23 ianuarie, respectiv 31 ianuarie-12 februarie. Steaua va disputa un meci cu FC Zurich în Spania, dar şi cu echipe precum Aalborg şi FC Moscova.

sursa NewsIn

Citește și:
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Superliga
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (7)
 •  08 Ianuarie 2009, 19:01

Gigi Becali si-a batut joc de cei doi (si nu numai de ei)...

 •  08 Ianuarie 2009, 17:29

atacanti pot fi si 3. trei super atacanti chiar. DAR! daca nu sunt mijlocasi sa-i puna in valoare cu pase, repet: PASE (nu bubuieli de minge), degeaba sunt ei transferati.... deci: trebuie 1 mijlocas si un atacant pe putin. ;)

 •  08 Ianuarie 2009, 17:05

SINGUR A ZIS RASPUNDE ASA SI E

Vezi toate comentariile (7)
Comentează