FOTBAL  »  Superliga  »  OŢELUL GALAŢI - DYNAMO CESKE BUDEJOVICE 2-1

Laurenţiu Iorga a adus primul succes al gălăţenilor în amicale: 2-1 cu Ceske Budejovice

Laurenţiu Iorga, Iorga, Oţelul Galaţi

Articol de GSP - Publicat luni, 05 iulie 2010 00:00

Formaţia Oţelul Galaţi a învins în primul joc de verificare al stagiului de pregătire din Germania echipa cehă SK Dynamo České Budějovice cu scorul de 2-1 (0-0).

Golurile trupei lui Dorinel Munteanu au fost reuşite de Gabi Paraschiv în minutul 52, respectiv Laurenţiu Iorga, două minute mai tîrziu, după ce adversarii au deschis scorul în minutul 49. De menţionat faptul că Gabriel Giurgiu a ratat un penalty cu patru minute înaintea pauzei.

Iată echipa Oţelului la prima partidă a sezonului: Grahovac - Cojoc, Sârghi, Costin, Cucu - Giurgiu (46 Neagu), Levnaici - Iorga, Paraschiv (77 Avram), Buş (67 Petean) - Elek (46 Borbely).

"A fost primul meci din noul sezon şi sînt mulţumit cum ne-am prezentat în primul rînd din punct de vedere fizic. Ne-a lipsit finalizarea, dar ţinînd cont că este primul joc şi că se resimte oboseala, este OK, e satisfăcător. Mă bucură şi faptul că, la 0-1, am ştiut să revenim repede şi apoi să cîştigăm partida", a afirmat Dorinel Munteanu, conform site-ului oficial al gălăţenilor.

La EURO GSP, Pițurcă a prevăzut finala Champions League și dă de pământ cu 3 „grei” ai vremurilor noastre: „Au fost PANARAME!”

„E foarte grav ce a spus Șucu!” » A „citit” ce se întâmplă la Rapid: „Vine președinte cu Șumudică antrenor!”