FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - DINAMO 3-4

VIDEO+FOTO » Dinamo a trăit periculos meciul cu Chiajna! "Câinii" au învins într-un meci cu 7 goluri și au urcat pe loc de play-off

Foto: Raed Krishan / Gazeta Sporturilor +32   FOTO
Foto: Raed Krishan / Gazeta Sporturilor

Articol de GSP - Publicat luni, 12 februarie 2018 17:26

Dinamo a câștigat cu 4-3 deplasarea de la Concordia Chiajna, din etapa a 24-a, un meci care i-a ținut cu sufletul la gură pe fanii alb-roșilor. Toate golurile au fost marcate în repriza secundă.

În prima parte Dinamo putea deschide scorul încă din minutul 7, dar arbitrul Horațiu Feșnic n-a văzut că mingea a trecut de linia porții și a lăsat jocul să continue. În minutul 20, și ilfovenii puteau să primească o lovitură de pedeapsă la o ieșire hazardată a portarului Laurențiu Brănescu, dar și de această dată centralul n-a fluierat.

În repriza secundă, imediat după revenirea de la cabine, Pesici i-a pasat cu călcâiul lui Romera, acesta a centrat perfect, iar Nemec a reluat cu capul și a deschis scorul.

"Câinii" au înscris și în minutul 59 prin Salomao, dar ilfovenii au revenit și au redus din diferență 10 minute mai târziu prin Bumba.

Gabi Torje a intrat în minutul 60, iar după 11 minute a marcat golul 3 al echipei sale după ce a profitat de o eroare în apărarea adversă. Chiajna nu s-a predat și după un minut a redus din nou din diferență prin Bud.

Daniel Popa și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în minutul 79, dar Chiajna a marcat și ea două minute mai târziu. Ilfovenii n-au mai avut forță și s-au văzut înfrânți de Dinamo, echipă care a urcat pe loc de play-off.

CHIAJNA - DINAMO 3-4
Au marcat: Bumba 69, Bud 73, A. Marc 81 / Nemec 47, Salomao 58, Torje 71, Popa 79
Vezi meciul liveTEXT / Vezi VIDEO cu golurile!

clipboard01

24 de goluri
s-au marcat în etapa a 24-a din Liga 1, cele mai multe reușite într-o singură etapă din acest sezon

Echipele de start:

Chiajna: Caparco - Bărboianu, A. Marc, Manasse, Fota - Grădinaru, Prepeliță, Bucșa - Batin, Bawab, Bumba
Rezerve: Vitauskas, Babic, Deaconu, Nivaldo, Bud, Georgescu, Pena

Dinamo: Brănescu - Romera, Nedelcearu, Marici, V. Olteanu - Monroy, Mahlangu - Pesici, Nistor, Salomao - Nemec
Rezerve: Penedo, Hanca, Palici, Torje, Katsikas, Moldoveanu, Popa

 
 

Citește și:
Mircea Lucescu a decis cine apără în Turcia - România » Cum va arăta echipa la Istanbul
Nationala
Mircea Lucescu a decis cine apără în Turcia - România » Cum va arăta echipa la Istanbul
FAIL Inter, după ce a condus tot meciul! Echipa lui Chivu pierde teren în lupta la titlu
Campionate
FAIL Inter, după ce a condus tot meciul! Echipa lui Chivu pierde teren în lupta la titlu
Scandalos: selecționerul Buricea NU a știut regulamentul! » Și-a încurcat decisiv jucătorii la ultimul time-out din rușinea cu Turcia
Handbal
Scandalos: selecționerul Buricea NU a știut regulamentul! » Și-a încurcat decisiv jucătorii la ultimul time-out din rușinea cu Turcia
Ianis Hagi a „rupt moda” la Mogoșoaia » Primii fotbaliști sosiți sub comanda lui Lucescu
Nationala
Ianis Hagi a „rupt moda” la Mogoșoaia » Primii fotbaliști sosiți sub comanda lui Lucescu
Două mari lanțuri de fast-food intră în România
Profit.ro
Două mari lanțuri de fast-food intră în România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”

Alertă: s-a accidentat înainte de Turcia - România! Pe cine a chemat Mircea Lucescu


Comentarii (391)
poison_2
poison_2  •  12 Februarie 2018, 22:09

Atentie! Solicit 1 minut de reculegere, a murit Palnie... HAHAHAHAHA!!!

lapusneanul
lapusneanul  •  12 Februarie 2018, 23:03

din pozitia de neutru nu am cum sa nu observ ca la aceasta fituica lucreaza numai fecesebisti, au pus acest articol undeva in coltul paginii, iar articolul cu dopata primul, cu toate ca nu are decat un comentariu si ala e al meu...:)

samertx
samertx  •  12 Februarie 2018, 22:58
Postat de hector13 pe 12 Februarie 2018, 22:54

E complicata situatia la playoff. Botosani pare un Gaz Metan de anul trecut. Astra daca nu pierde la Cluj e salvata. Dinamo nu are intalnirea cu Viitorul si Botosani iar pe Iasi o face la golaveraj. Are nevoie de 3 puncte din astea 2 meciuri. Daca Astra face egal cu CFR o vad pierzand cu Dinamo. Viitorul e pe muchie si ea ca joaca cu Iasi si Botosani. Daca pierde cu vreuna...aia sare peste ea.

Dinamo e în play-off, deja. „Și pe mulți va propri ea”. )) Bun comentariul tău, like.

Vezi toate comentariile (391)
Comentează