FOTBAL  »  Superliga  »  CSMS IAŞI - CS U CRAIOVA,

VIDEO» CSMS Iaşi - CS U Craiova 1-3 » Opt meciuri fără înfîngere pentru craioveni

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 09 noiembrie 2014 17:30

CSMS Iaşi a fost învinsă de CS U Craiova, scor 1-3, într-un meci dominat de elevii lui Cârţu. Oltenii nu au mai pierdut de la finalul lunii august şi au 20 de puncte în ultimele opt meciuri.

VEZI AICI MECIUL LIVETEXT

Vezi aici golul lui Nuno Rocha (3')

Vezi aici al doilea gol marcat de Nuno Rocha (32')

Vezi golul lui Tîrnăcop (78')

Vezi golul lui Bole (82')

În primul meci al zilei, CSMS Iaşi a fost învinsă de CS U Craiova, scor 1-3, într-un meci dominat de elevii lui Săndoi şi Cârţu.

CS U Craiova a început meciul foarte bine şi a marcat în minutul trei, prin Nuno Rocha. Atacantul a reuşit dubla în minutul 32, printr-un şut de la 18 metri, care l-a surprins pe Caparco.

A doua repriză a avut un ritm mai scăzut, pînă în minutul 78, cînd Tîrnăcop a marcat golul de 3-0.

Lukas Bole a marcat golul de consolare al ieşenilor, în minutul 82, după ce a recuperat mingea şi a avut o cursă personală.

Prin această victorie, craiovenii au acumulat 20 de puncte şi au egalat pe Dinamo la numărul de puncte, urcînd pe locul 7.

CSMS Iaşi a rămas cu o singură victorie în Liga 1 şi se află pe locul 16 în Liga 1, cu 9 puncte.

Echipele de start:

CSMS Iaşi: Caparco - I.Voicu, Plămadă, L. Munteanu, Bădic - Creţu, Olah - Bosoi, Bole, Al.Ciucur  - Dobre
Rezerve: Grahovac, Vişa, Ţigănaşu, Dima, Crengăniş, Novac, Onduku
Antrenor: Nicolo Napoli

CS U Craiova: Bălgrădean - S.Achim, Acka, Frăsinescu, Vătăjelu - Mateiu, Madson - Băluţă, Bawab, Tîrnăcop -Nuno Rocha
Rezeve: Brac, Velkovici, Curelea, Ferfelea, Ivan, Cârstea, Avrămia

Antrenor: Emil Săndoi

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping