FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - PANDURII 0-0

FOTO Căldura a secat pofta de gol a jucătorilor » FC Voluntari a remizat cu Pandurii, scor 0-0

Articol de GSP - Publicat vineri, 24 iulie 2015 20:29

Primul meci al etapei a treia dintre FC Voluntari şi Pandurii s-a încheiat 0-0. Partida a fost una săracă în faze de poartă.

La ilfoveni cei mai activi jucători au fost Kone şi Vîlceanu. Primul a încercat cîteva driblinguri, reuşind la un moment dat să centreze în careu, însă mingea sa n-a ajuns la Bălan (21').

Jucătorul împrumutat de la Steaua şi-a încercat şi el norocul cu cîteva şuturi, însă fără nici un rezultat pe tabela de marcaj.

Jocul la peste 35 de grade a părut să-i afecteze pe jucători. Cu 10 minute înainte de finalul meciului Mihai Răduţ s-a accidentat şi fost înlocuit de Ciucur. De altfel, arbitrul Marian Balaci a oferit ambelor echipe două pauze de hidratare.

După această etapă, FC Voluntari a acumulat 3 puncte, în timp ce botoşănenii au cu unul mai puţin.

Vezi meciul în format liveTEXT

FC VOLUNTARI - PANDURII 0-0

Echipele de start:

Voluntari: Balauru - Zaharia (Deac 89'), Achim, Novakovici, Pîrvulescu - Maftei, Novac - Vîlceanu ( M. Maftei 77'), Todoran (Călinţaru 45'), Kone - Bălan
Rezerve: Botaş, Maxim, S. Rădoi, Cîrstocea

Pandurii: Mingote - Unguruşan, Herculano, Şandru, Momcilovici - Mrzljak, Anton - Răduţ (Ciucur 81'), Nistor, Hora ( Munteanu 76') - Roman ( Rhalouta 68')
Rezerve: Stanca, Filipetto, Grecu, Piţian

Dan Șucu, discurs fără precedent la adresa lui Daniel Niculae: „Nu vreau să văd asemenea oameni în fața mea!”
Florentin Petre a semnat cu Dinamo, asistat de Anamaria Prodan, și e făcut praf de Cornel Dinu

„Te ridică sau te bagă în pământ” » Horațiu Moldovan a povestit cum a cucerit-o pe Aza Gabriela: „Prima noastră întâlnire a fost la asigurări”

Iubita unui jucător cu 400 de meciuri în Seria A i-a mărturisit Dilettei Leotta: „De asta dormim în camere separate”