FOTBAL  »  Superliga  »  SĂGEATA - STEAUA

VIDEO şi FOTO Săgeata - Steaua 1-2 » Claudiu Keşeru, gol şi pasă de gol în meciul care îi duce pe stelişti la 8 puncte de Astra

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 martie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 23 martie 2014 22:15

Steaua a profitat de paşii greşiţi ai Astrei şi Petrolului şi s-a distanţat la 8 puncte în fruntea Ligii 1.

Vezi aici liveTEXT partida!

Vezi VIDEO cele mai importante ocazii!

Roş-albaştrii au cîştigat cu emoţii disputa de pe terenul Săgeţii Năvodari, 2-1. Dobrogenii au deschis surprinzător scorul în minutul 6, prin Guerra.

Steaua a avut un joc modest pînă în momentul intrării lui Claudiu Keşeru. Jucătorul venit în această iarnă a revitalizat prestaţia Stelei.

A înscris în minutul 33 dintr-un penalty obţinut de Sînmărtean şi a centrat excelent în minutul 55 din corner la golul lui Varela.

În urma acestui succes Steaua acumulează 58 de puncte, cu 8 peste Astra, care e pe 2. Săgeata rămîne pe 14, cu 24 de puncte, cu unu peste Viitorul.

Echipele de start:

Săgeata: Panagopoulos - Peteleu, Fl. Popa, Cr. Munteanu, David Lopez - Muzac, Dulee - Achim, Deletici, Vezan - Guerra

Rezerve: Băican, Al Tudose, S. Pană, I. Iordache, V. Dinu, Navarro, M. Roman

Steaua: Niţă - Varela, Szukala, Gardoş, Latovlevici - Pintilii, Sînmărtean - Ad. Popa, N. Stanciu, Cr. Tănase - Chipciu

Rezerve: Bogatinov, Prepeliţă, Georgievski, Piovaccari, Keşeru, Răduţ, G. Iancu

„Edi a auzit ce a spus!” » GSP a aflat de ce Alex Mitriță a fost lăsat acasă de selecționer: „Toți au simțit că-i lasă la greu”