FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - SĂGEATA NĂVODARI

FOTO şi VIDEO Dinamo - Săgeata Năvodari 4-1 » "Cîinii" au obţinut prima victorie după 3 etape de secetă

Articol de GSP - Publicat vineri, 16 mai 2014 00:00 / Actualizat vineri, 16 mai 2014 21:30

Dinamo s-a distrat pe teren propriu cu Săgeata Năvodari, pe care a învins-o cu 4-1, după ce la pauză scorul arăta 3-0 în favoarea "cîinilor". A fost prima victorie a echipei lui Stoican după 3 etape în care scosese doar un punct.

VEZI AICI LIVETEXT PARTIDA!

VEZI VIDEO CELE MAI IMPORTANTE OCAZII!

Lazăr a deschis scorul în minutul 19, iar Ţucudean a făcut 2-0 în minutul 24. Cosmin Matei a înscris şi el în minutul 43 cu un şut spectaculos de la marginea careului.

După pauză Dinamo nu a mai forţat şi a mai punctat o singură dată, prin acelaşi Lazăr. Viorel Dinu a punctat cu două minute înainte de final golul de onoare al dobrogenilor.

În urma acestui rezultat Dinamo face 56 de puncte şi este pe locul 4, la 5 puncte distanţă de FC Vaslui, care are însă un meci mai puţin. Săgeata e pe 17, cu 35 de puncte şi are mari probleme în ceea ce priveşte retrogradarea.

Echipele de start:

Dinamo: Naumovski - Rus, Dr. Grigore, Thicot, Fai - Boubacar, Elton - C. Matei. C. Munteanu, Vl. Lazăr - Ţucudean

Rezerve: Samoilă, Ad. Popa II, Buia, Velici, D. Rotariu, H. Crişan, Bilinski

Săgeata: Băican - Peteleu, Cr. Munteanu, Fl. Popa, D. Lopez - Dulee, Muzac - Fl. Achim, Vezan, Deletici - M. Roman II

Rezerve: Panagopoulos, Guerra, Al. Grigoraş, Al. Tudose, S. Chiţu, V. Dinu, N. Bărbulescu

„Edi a auzit ce a spus!” » GSP a aflat de ce Alex Mitriță a fost lăsat acasă de selecționer: „Toți au simțit că-i lasă la greu”