FOTBAL  »  Superliga  »  FC BRAŞOV - PETROLUL

VIDEO şi FOTO Braşov - Petrolul 1-1 » Prahovenii au pierdut două puncte în ultimul minut!

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 februarie 2014 00:00 / Actualizat luni, 24 februarie 2014 01:10

Petrolul a pierdut cele 3 puncte la Braşov în ultimul minut, terminînd la egalite, scor 1-1. În prima repriză elevii lui Cosmin Contra au avut un joc foarte şters.

Vezi aici liveTEXT partida!

Vezi VIDEO cele mai importante ocazii!

Totuşi, după intrarea lui Albin, dar şi după eliminarea lui Aganovici, ploieştenii au trecut la cîrma partidei. Braşovenii au mai primit o lovitură, după ce Bruno Madeira a punctat în propria poartă.

De la gol, pe teren a existat doar Petrolul. Toto Tamuz şi Mutu au mai ratat cîteva ocazii, pentru ca în minutul 94 Cristi Ionescu să transforme un penalty şi să aducă un punct nesperat pentru echipa sa.

Echipele de start:

FC Braşov: Fl. Iacob - Vagner, R. Machado, Leko, Cr. Ionescu - J. Szekely, Mateiu, Aganovici, Da Silva - Surdu, A. Cristea

Rezerve: C. Bordea, V. Potecu, Santos de Almeida, Madeira, Enceanu, D. Dias, Fonseca

Petrolul: Pecanha - Alcenat, Geraldo, Manasse, Guilherme - Hoban, De Lucas - Priso, Zicu, Morar - Mutu

Rezerve: Bornescu, Mustivar, Fernandez, Albin, Gerson, Tamuz, Achim

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului