FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - GAZ METAN 3-1

VIDEO » CSM Poli Iași obține prima victorie în Liga 1! Moldovenii au trecut de Gaz Metan, scor 3-1 » Gol superb al lui Bole!

Articol de GSP - Publicat vineri, 29 iulie 2016 16:53

Poli Iași a câștigat meciul din etapa a doua cu Gaz Metan Mediaș, scor 3-1, după golurile lui Țigănașu, Bole și Cristea, respectiv Axente.

POLI IAȘI - GAZ METAN 3-1 (VIDEO)
A marcat:
Țigănașu 5, Bole 81, A. Cristea 90 / Axente 34

Vezi meciul liveTEXT

Moldovenii au deschis scorul încă din minutul 5, când Țigănașu a reluat după un corner executat de Ciucur. Medieșenii au egalat în minutul 33 prin Axente, care a înscris de lângă doi fundași ieșeni.

Golul doi al lui Poli Iași a venit cu nouă minute înainte de final. Mitici i-a pasat lui Bole, iar acesta din urmă a marcat după o piruetă din afara careului de 16 metri. Andrei Cristea a fost cel care a stabilit scorul final în minutul 90 dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri.

Formația lui Nicolo Napoli n-a jucat în prima etapă, meciul cu Steaua fiind amânat pentru că cele două echipe aveau jocuri în cupele europene.

Echipele de start:

CSMS Iași: Grahovac - I. Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Țigănașu - Ciucur, Mitic, Târșa, Bole - Piccioni, A. Cristea

Gaz Metan: Pleșca - Crețu, I. Cristea, Zaharia, Susnjar, C. Petre - Danci, Llullaku - Munteanu - Axente, Gavra