FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - OŢELUL

VIDEO şi FOTO Dinamo - Oţelul 3-1 » "Cîinii" revin pe locul 4

Articol de GSP - Publicat luni, 07 aprilie 2014 00:00 / Actualizat luni, 07 aprilie 2014 22:56

Dinamo a revenit pe locul 4 în Liga 1 după ce a învins-o pe Oţelul pe teren propriu, scor 3-1.

Vezi aici liveTEXT partida!

Vezi aici VIDEO!

Gălăţenii au condus la pauză graţie reuşitei superbe a lui Giurgiu din minutul 44, însă "cîinii" au întors scorul în doar 15 minute.

Grigore a egalat din penalty în minutul 52, iar Rotariu a făcut 2-1 cu o execuţie cu capul în minutul 60. Peste doar 5 minute Cosmin Matei a făcut 3-1 graţie unei scăriţe superbe.

În urma acestui rezultat Oţelul ajunge pe locul 14, cu 28 de puncte, fiind la egalitate cu Săgeata Năvodari. Cele două sînt la doar un punct de U Cluj, care pe 15 şi la două de FC Braşov şi Viitorul.

Echipele de start:

Dinamo: Naumovski - L. Rus, Durimel, Dr. Grigore, S. Filip - Şerban, Elton - Bărboianu, Rotariu, Lazăr - Bilinski

Rezerve: Bălgrădean, C. Matei, Adi Popa II, Grecu, Ţucudean, Velici, Boubacar

Oţelul: Goicoechea - Milea, Sîrghi, Prestia, D. Popescu - Giurgiu, Lovin, Cooper - Al. Zaharia, Tudorie, Astafei

Rezerve: Simaitis, I. Filip, Henrique, Băjenaru, Sipovici, Mişelăricu, Sevillano

Ultrașii FCSB știu numele fotbaliștilor cu care negociază Becali și exultă: „5 ani nu ne bate nimeni!”
Plecare-șoc de la Rapid » Jucătorul dat afară după doar un an în Giulești
Meci ȘOCANT în Ungaria » Aveau nevoie de 41-0 ca să ia titlul în ultima etapă. Cât crezi că s-a terminat?

Imagini SCANDALOASE de la gala RXF, din Sala Polivalentă » Două femei lovite cu bestialitate de „Perversul” de pe Târgu Ocna, în cușcă! Reacția șocantă a organizatorilor: „Nu este nimic deplasat!”

De asta a fost mazilit?! Ce a putut să facă în vestiar jucătorul plecat de la Dinamo