FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - BRAŞOV 2-1

VIDEO Adrian Popa "Motoretă" l-a salvat pe "Iliesta" » Chiajna - Braşov 2-1

Articol de GSP - Publicat luni, 13 august 2012 00:00 / Actualizat luni, 13 august 2012 23:22

Chiajna a învins cu 2-1 pe teren propriu pe FC Braşov. Adrian Popa a fost omul meciului, reuşind o "dublă". Hadnagy a marcat golul braşovenilor

VIDEO Vezi AICI golurile!

Concordia a condus ostilităţile în prima repriză, avîndu-l pe Adrian Popa jucătorul care a făcut diferenţa. Căpitanul gazdelor a deschis scorul: dribling în careu şi şut cu stîngul la colţul lung (24). 9 minute mai tîrziu, Popa a reuşit "dubla", din nou cu o finalizare de clasă.

Startul reprizei secunde a aparţinut Braşovului. Acţiunea lui Batin în banda stîngă a fost transformată în gol de Hadnagy (52) şi oaspeţii reintrau în joc. Jucătorii lui Ilie Stan s-au trezit la timp şi au trecut în cîteva rînduri pe lîngă desprindere. Taborda a salvat fantastic la şutul  lui Ispir din 8 metri, iar braşovenii n-au mai avut puterea să schimbe soarta partidei.

După această victorie, Chiajna a acumulat 7 puncte. Braşov rămîne cu 5.

Vezi AICI desfăşurarea liveTEXT!

Echipe de start:

Concordia: Lepmets - Creţu, Belica, Ghionea, Maxim - A. Popa, Paraschiv, Pană, Ispir - Serediuc, Welington

Rezerve: Cobrea, Belu, Leca, Fl. Ilie, D. Stan, Ciupitu, Popovici
Antrenor: Ilie Stan

FC Braşov: Taborda - Străuţ, Lazăr, Cr. Munteanu, David - Tameş, Mateiu, Olariu - I.Popa, Batin, Buga

Rezerve: Dărăbanţ, Velayos, M. Ionescu, Madeira, Menassel, Viveiros, Hadnagy
Antrenor: Ionuţ Badea

Arbitri: A Theodor Crăciunescu, A1 Florin Păunescu, A2 Alexandru Vodă

Supercupa FCSB - Corvinul Hunedoara nu se mai joacă pe 6 iulie » Mihai Stoica a făcut anunțul: „E un avantaj”
Cupa Romaniei
Cristiano Ronaldo a decis! Pentru ce echipă va evolua în sezonul viitor, după dezamăgirea trăită aseară la Al Nassr

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring