FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - CHIAJNA 1-0

FOTO și VIDEO Steaua, start perfect în noul sezon din Liga 1 » Roș-albaștrii s-au impus în fața Chiajnei

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 august 2016 17:58

Steaua a învins Concordia Chiajna, scor 1-0, în meciul disputat pe teren propriu în etapa a treia a Ligii 1 și ajunge pe primul loc.

FINAL » Steaua - Concordia Chiajna 1-0
Achim '77
Urmărește AICI liveTEXT/VIDEO

Primele șuturi pe spațiul porții apărate de Bălgrădeam au fost expediate de Golubovici și Stanciu, însă portarul ilfovenilor nu a avut probleme în a reține execuțiile celor doi.

În minutul 24, Adi Popa a șutat de la 25 de metri, dar mingea a lovit bara porții apărate de Bălgrădean.

Cu aproximativ 10 minute înainte de final, Laurențiu Reghecampf a fost nevoit să îl înlocuiască pe Pintilii, care a ieșit acuzând o accidentare la coapsă, locul său fiind luat de Muniru.

Achim a aratat o ocazie mare de a marca în minutul 37, când a rămas singur cu Bălgrădean în interiorul careului, însă a șutat slab iar mingea a fost respinsă de portarul Chiajnei.

Bucurică ar fi putut deschide scorul în minutul 67, însă a șutat mult peste poartă din interiorul careului, după o respingere greșită a lui Cojocaru.

Steaua s-a impus în cele din urmă grație reușitei lui Achim, din minutul 77. Mijlocașul, aflat la prima reușită în tricoul roș-albaștrilor, a șutat din interiorul careului, la colțul lung, fără nicio șansă pentru Bălgrădean.

Echipele de start:

Steaua: Cojocaru - Enache, Tamaș, Toșca, Momcilovici - Pintilii, Achim - Adi Popa, Stanciu, Hamroun - Golubovici
Rezerve: Niță, Mitrea, Aganovici, Muniru, Tudorie, D. Popescu, Bourceanu
Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Chiajna: Bălgrădean - Feussi, Albu, Mamele, Melinte, Bucurică - Buleică, Bruno Madeira, Neluț Roșu, Răsdan - Pena
Rezerve: Drăghia, Tincu, Serendiuc, Constantinescu, Vagner, Cristea, Răducanu
Antrenor: Emil Săndoi

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”