FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - PANDURII 2-1

VIDEO » Dramatism în derby-ul dintre CSU și Pandurii » Două goluri marcate în ultimele 6 minute

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 octombrie 2016 16:04

CSU Craiova s-a împus în derby-ul cu Pandurii, 2-1, și a egalat-o pe Steaua în fruntea Ligii 1, cu 27 de puncte.

CSU Craiova - Pandurii 1-1
Au marcat:
Măzărache 53', Ivan 89'/ Țucudean 84' - VIDEO

Meciul a început cu 10 minute întârziere! Jucătorii de la Pandurii au refuzat să intre pe teren, protesând din cauza problemelor financiare de la club.

După o primă repriză echilibrată, cu ocazii la ambele porți, CSU a deschis scorul în minutul 53. Măzărache a profitat de o pasă greșită a lui Sânmărtean și a marcat cu un șut de la marginea careului.

Finalul a fost unul de infarct. Țucudean a egalat în minutul 84, cu o lovitură de cap de la 12 metri. Deși părea că meciul se va termina la egalitate, Ivan a marcat golul victoriei în minutul 90. Atacantul lui CSU a marcat cu o lovitură de cap de la 5 metri.

CSU Craiova se află acum pe locul 2, cu 27 de puncte după 14 etape, la egalitate cu Steaua, care joacă duminică. Pandurii este pe locul 8, cu 19 puncte.