FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - VIITORUL 0-1

FOTO + VIDEO FC Voluntari - Viitorul 0-1 » Gabi Iancu a adus victoria echipei lui Hagi

Articol de GSP - Publicat vineri, 22 iulie 2016 20:19

Viitorul a câștigat primul meci al sezonului, 1-0 pe terenul celor de la FC Voluntari.

FC Voluntari - Viitorul 0-1
A marcat: Iancu 40
VIDEO / TEXT

Singurul gol al meciului a fost marcat de Gabi Iancu, în minutul 40. Atacantul a reluat excelent de la 12 metri, din voleu, iar portarul Mircea Bornescu nu a avut nicio șansă.

În a doua repriză, FC Voluntari nu a avut forța să marcheze golul egalizator, în timp ce Viitorul a căutat golul doi, dar nu a avut succes.

FC Voluntari: Bornescu - Filipov, Maftei, Spahija, Al. Coman - Moke - Ivanovici, Tăbăcariu, Cernat, Căpățână - Ad. Bălan

Rezerve: Balauru, Cazan, Balaur, Tudorică, Popadiuc, Ad. Voicu, L. Marinescu

Viitorul: Rîmniceanu - Benzar, Țîru, I. Filip, Cr. Ganea - R. Marin, Brandan, Purece - Chițu, G. Iancu, Fl. Tănase

Rezerve: Buzbuchi, S. Rădoi, Casap, V. Rusu, Nedelcu, Carp, Nimely

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga