FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - U CLUJ

FOTO + VIDEO Recital în Ghencea! Steaua cîştigă la scor meciul cu U Cluj, 4-1 şi îşi reface avantajul de 3 puncte în fruntea clasamentului

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 octombrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 19 octombrie 2014 22:57

Steaua îşi reface diferenţa de 3 puncte peste CFR Cluj, avînd după victoria cu U Cluj, scor 3-1, 28 de puncte, în timp ce ardelenii au 25.

VEZI AICI LIVETEXT PARTIDA!

VIDEO GOLURILE: PAPP, SZUKALAADI POPA, KEŞERUBUCŞA

Roş-albaştrii au deschis scorul rapid, în minutul 13 Paul Papp a înscris cu o foarfecă superbă. Szukala a făcut 2-0 cu o lovitură de cap în minutul 32.

Bucşa a redus din diferenţă cu un şut frumos de la 16 metri, însă Adi Popa a refăcut diferenţa de două goluri în minutul 66.

Claudiu Keşeru a stabilit scorul final cu 15 minute înainte de final. Sînmărtean a executat formidabil o lovitură liberă, care a lovit transversala, iar atacantul Stelei a fost pe fază şi a înscris.

Echipele de start:

Steaua: Arlauskis- Papp, Varela , Szukala, Latovlevici - Prepeliţă, Sînmărtean - Popa, Rusescu, Tănase - Keşeru

Rezerve: Cojocaru - Rapa, Filip, Stanciu, Breeveld, Pirvulescu, Neagu

U Cluj: Veselovsky - Ciupe, Skvorc, Ninu, Muşat - Lungu, Bucşa - Cristocea, Mengolo, Ceppelini - Gravenberch

Rezerve: Niculescu, Stojanovici, Lemnaru, Neag, Martins, R. Costin, Kovacs

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”