FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - VIITORUL 1-0

VIDEO Lupta la titlu se încinge » Pandurii a cîștigat cu Viitorul, 1-0, și gorjenii urcă pe podium

Articol de GSP - Publicat vineri, 02 octombrie 2015 21:03

Pandurii a învins pe teren propriu Viitorul, scor 1-0, în ultima etapă a turului din Liga 1, după autogolul lui Vlad Achim.

Vezi VIDEO cu golul partidei

Gorjenii au ratat o lovitură de pedeapsă în prelungirile primei reprize prin Hora care a tras slab și Rîmniceanu a trimis în corner.

În repriza secundă, Răduț a executat cu dreptul un corner, de pe dreapta, mingea s-a dus în fața porții și Achim a împins mingea în propria poartă.

După acest meci, cele două formații împart locul 2, cu 23 de puncte, însă formația lui Gheorghe Hagi are un golaveraj mai bun.

Echipele de start:

Pandurii: Mingote - Ungurușan, Filipetto, Fernandes, Momcilovici - Săpunaru, Droppa - Ciucur, Nistor, Răduț - Hora
Rezerve: R. Stanca, Erico, Nicoară, Mrzljak, Grecu, Khalouta, V. Munteanu

Viitorul: Rîmniceanu - Boli, Hodorogea, Mitrea, Cr. Ganea - I. Filip, Cr. Munteanu, V. Achim - Nicoliță, A. Chițu, Aganovici
Rezerve: Albuț, Gavra, Ciupe, Nedelcu, R. Marin, I. Hagi, I. Vînă