FOTBAL  »  Superliga  »  AMICALE

Steaua - Kapfenberg 1-1 (Răduţ 61 / Gregoritsch 69)

Articol de GSP - Publicat luni, 24 ianuarie 2011 00:00 / Actualizat luni, 24 ianuarie 2011 19:51

Steaua a remizat în al doilea amical din stagiul de pregătire din Turcia, 1-1 cu austriecii de la Kapfenberg. Scorul a fost deschis de Răduţ, în minutul 61, cu un şut superb de la aproximativ 25 de metri, dar Gregoritsch, fiul antrenorului lui Kapfenberg, a egalat 8 minute mai tîrziu.

Iată echipa cu care a început Lăcătuş partida:

Steaua: Tătăruşanu - Bonfim, Gardoş, Geraldo, Brandan - Nicoliţă, Bicfalvi, Marinescu, Tănase - Dică, Bilaşco

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni