LIGA 1    •   SIVASSPOR

Maicon a semnat cu Sivasspor

Alin Buzărin

De ce s-a golit stadionul din Ploiești

Joi, 10 Mai 2012, 19:49

Maicon, fostul atacant al Stelei, a semnat cu gruparea turcă Sivasspor.

Împrumutat de "roş-albaştrii" în returul sezonului trecut, brazilianul nu a fost păstrat, deşi marcase 3 goluri în numai 6 partide. Steaua a refuzat să activeze clauza de 800.000 de euro, iar vîrful s-a întors la Volyn.

Maicon a avut un an de vis în Ucraina, unde a marcat 12 goluri în 23 de meciuri, fiind pe locul 2 în clasamentul golgeterilor.

Intrat în ultimele şase luni de contract, brazilianul a semnat în această săptămînă un contract cu gruparea turcă Sivasspor. Acolo va fi coechipier cu un alt fost stelist, Ricardo Pedriel.

Comentarii (10 ) Adaugă comentariu

blaustein  •  11 Mai 2012, 11:21

Pffff....nici un progres.

forumeer  •  11 Mai 2012, 00:36

Cu siguranta va ajunge la unul dintre granzii Turciei dupa primul sezon, daca nu chiar mai repede...

alexdrak  •  11 Mai 2012, 00:24

Postat de biancorossi pe 10 Mai 2012, 22:49

un jucator bun. un atacant cu simtul golului. rapid, detenta. a apucat bine la sivaspor. daca altii nu l-au vazut bine...

Ei s-au scos si cu Pedriel care a dat ceva goluri.

adialexandria  •  10 Mai 2012, 23:44

un transfer ft bun reusit de cei de la sivaspor.ii doresc sa inscrie mai multe goluri decat a dat in actualul sezon pt ucraineni si sa ajunga la o echipa mai puternica .. chiar merita cat pt steaua sper sa aduca 2 atacnati buni in vara.. si un mijlocas ofensiv..

biancorossi  •  10 Mai 2012, 22:49

un jucator bun. un atacant cu simtul golului. rapid, detenta. a apucat bine la sivaspor. daca altii nu l-au vazut bine...

sibelius  •  10 Mai 2012, 22:26

Postat de pancone_1923 pe 10 Mai 2012, 20:46

Si pe cine intereseaza??? :|

Pe autorul articolului :))

sibelius  •  10 Mai 2012, 22:25

Asa, si? Alti jucatori no name care semneaza cu echipe anonime nu ati mai gasit?

alexdrak  •  10 Mai 2012, 21:00

Cum nu a ajuns la Real Madrid ? pai nu-l vroia Barcelona ? nu costa 5 milioane ? pai la sivaspor a ajuns si Pedriel care a scapat singur si sa impiedicat de mingie.

pancone_1923  •  10 Mai 2012, 20:46

Si pe cine intereseaza??? :|

blade_mrn  •  10 Mai 2012, 20:05

Cuuummmmmmmm? n-a semnat cu barcelona???????????:::)))doar ne-ati plictisit ani de zile cat de bun e asta cu dayro...ziaristi becalizati de rahat