FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - OŢELUL 1-0

Maicon vrea să rămînă la Steaua: "Sper că l-am convins pe Becali!"

Articol de GSP - Publicat joi, 14 aprilie 2011 00:00 / Actualizat joi, 14 aprilie 2011 01:02

Brazilianul promite să muncească şi să dea goluri pentru a rămîne în tricoul roş-albastru şi din vară

- Maicon, cum te-ai simţit la primul gol pentru Steaua?
- Sînt foarte fericit pentru că am cîştigat şi pentru că am reuşit să marchez. Am întîlnit o formaţie foarte bună. Oţelul cred că poate cîştiga campionatul.

- Crezi că vei continua în Ghencea şi din vară?
- Eu vreau să-mi fac treaba cît mai bine. Sînt aici să muncesc, să ajut echipa, să dau goluri. Sper că reuşita mea l-a convins pe patron că merit să rămîn. Vom vedea ce se va întîmpla în vară cu mine, pînă atunci voi munci. Vreau să marchez şi să demonstrez că merit.

- Se apropie derby-ul cu Dinamo. Ce ştii despre această confruntare?
- Ştiu că acesta este cel mai important duel din România. Că sînt multe orgolii şi este o rivalitate mare cu Dinamo. Este un meci care se compară cu Vasco da Gama contra Flamengo în Brazilia. Sper să facem fanii fericiţi.

"Kovacs i-a zis unui jucător al meu «Doar nu vreţi să cîştigaţi în Ghencea». Nu avem presiune, echipa care are nervii mai tari va cîştiga titlul"
Dorinel Munteanu, antrenor Oţelul

"Cei de la Oţelul aruncă praf în ochi cînd se plîng de arbitrul Kovacs, iar pe ploaie praful se transformă în noroi. Eu mă abţin să vorbesc de arbitraj, deşi au fost două erori neintenţionate împotriva noastră"
Mihai Stoica, manager general Steaua

"Nu s-a pus nici un moment problema învingătoarei, dar a fost o partidă grea pe care o puteam decide în prima parte cu puţină atenţie din partea unor personaje"
Sorin Cîrţu, antrenor Steaua

"Am avut ocazii şi am dominat Steaua. Nu este deloc presiune pe noi"
Adrian Sălăgeanu, Oţelul

"Oţelul nu mai e o echipă care să cîştige meciuri. Pînă la finalul campionatului nu mai bate. Terminăm înaintea lor!"
Gigi Becali, patron Steaua

Citește și:
Daniel Bîrligea a atras toate privirile la vizita medicală! A venit cu o „bestie” de sute de mii de euro
Superliga
Daniel Bîrligea a atras toate privirile la vizita medicală! A venit cu o „bestie” de sute de mii de euro
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (18)
ortega
ortega  •  14 Aprilie 2011, 13:11

L-ai convins ... du-te cu sut !

bogdanel1988
bogdanel1988  •  14 Aprilie 2011, 12:16

mare om becali asta =)) renutza la un jucator precum maicon foarte bun la ora actuala petru steaua dar cumpara cu 1500000 de euro un atacant EXTRAORDINAR de bun de la o echipa RETROGRADATA si aici e vb de rebutul ala de coste care are marcate in liga 1 vreo 30 40 de goluri el este cel care impinge echipa craiovei sa joace bine..poate prin liga II...... e exact cum ar vrea sa-si repare maybach-ul cu piese de la o dacie 1300 scoasa din circulatzie sivrei sa shi functioneze shi daca se poate shi bine

neeko
neeko  •  14 Aprilie 2011, 12:11

"Am avut ocazii şi am dominat Steaua. Nu este deloc presiune pe noi" Adrian Sălăgeanu, Oţelul Asta vorbeste de meciu` din tur , sau cum ?!

Vezi toate comentariile (18)
Comentează