LIGA 1    •   

CONCORDIA CHIAJNA - DINAMO 1-3

Marius Alexe: ”Bonetti m-a mai inventat o dată”

 
17 Aprilie 2012
 

Alexe îi mulţumeşte antrenorului cu care a debutat în Liga 1 şi spune că va păstra tricoul negru, dedicaţie pentru tatăl lui decedat, pînă la sfîrşitul carierei
- Marius, ai trecut de perioada dificilă?
- Mă simt mai bine acum, că am dat două goluri. Dar am traversat momente cu adevărat dificile, grele pentru toată familia mea. Tata a murit şi am ţinut să-i dedic golurile, primele ale mele după decesul lui. De acum înainte i le voi dedica pe toate pe care o să le mai dau. El nu lipsea de la nici un meci al meu, îmi vine greu să nu-l mai găsesc cu privirea în tribună, dar mă voi strădui în continuare să-l fac fericit în Ceruri.

- Ţi-a zis ceva special Bonetti înainte de meci?
- Mi-a spus: "Vreau două goluri de la tine!". Iar după ce am înscris prima oară mi-a zis că mai am nevoie de încă un gol. Îi mulţumesc pentru încrederea pe care mi-a arătat-o.

- Ai o relaţie specială cu el?
- Te gîndeşti, probabil, că eu am debutat în Liga 1 cu Bonetti pe banca lui Dinamo şi ai dreptate. Chiar îi voi fi toată viaţa recunoscător. Nu voi uita niciodată ce a făcut Dario pentru mine. Sînt conştient totuşi că am obligaţia de a-mi face meseria indiferent de numele celui care conduce, ca profesionist nu am de ales.

- A surprins şi că ai jucat vîrf, nu mijlocaş stînga.
- Da, dar să ştii că Mister mi-a zis mai demult că eu ar trebui să joc atacant. Asta presupune să marchez des.

"Dănciulescu m-a lăsat să bat penalty-ul şi-i mulţumesc. El e una dintre legendele lui Dinamo, un om de care cu toţii mai avem nevoie"
Marius Alexe, atacant Dinamo

"Dinamo a făcut 2-0 dintr-un penalty care n-a fost. Şi arbitrul Avram le-a permis dinamoviştilor să tragă de timp în repriza a doua, a încurajat antijocul lor"
Laurenţiu Reghecampf, antrenor Chiajna

"Bonetti a adus o stare de spirit nouă şi o aşezare care promovează agresivitatea. Inclusiv schimbările din timpul meciului au fost inspirate!"
Cornel Dinu, administrator delegat Dinamo

"Poziţia în care ne aflăm e una bună. Spun asta fiindcă ne aflăm la doar trei puncte de CFR şi urmează să ne vedem faţă în faţă cu clujenii. Dar întîi s-o batem pe Ceahlăul!"
Ionel Dănciulescu, atacant Dinamo

"Steaua e principalul nostru adversar la titlu, fiindcă stă foarte bine la capitolul pregătire fizică"
Cristi Borcea, acţionar Dinamo
 
Comentarii (9)
conasu_boeru  (7083 comentarii)
Postat de steaua.libera pe 17 Aprilie 2012, 03:38
N-am fost malitios cand am zis de amical. Daca ai urmarit seria de meciuri dinamo-ceahlaul din ultimii 10 ani, sigur esti de acord cu mine
Ce fel de amicale ? Din alea mascate, de genul Steaua -Sportul sau Steaua-Pandurii ? Sau ti se pare ca astea doua echipe si-au dat viata pe teren cu voi cum au facut-o cu altii ?
18 Aprilie 2012, 13:30   •   Comenteaza
toma29  (180 comentarii)
Postat de steaua.libera pe 17 Aprilie 2012, 02:06
Propune o alternativa la "m-a mai"
M-a reinventat.
17 Aprilie 2012, 10:22   •   Comenteaza
skid_row_30  (40 comentarii)
Postat de skid_row_30 pe 17 Aprilie 2012, 07:33
Ghidusule, "m-a mai" e cacofonie? :)) Zambaretule, mergi la clasa a doua si da-ti palme! Boule! Se trezesc toti agramatii sa comenteze!
Postul meu nu era pt tine ci pt ala cu Casa Poporului.
17 Aprilie 2012, 07:34   •   Comenteaza
skid_row_30  (40 comentarii)
Postat de steaua.libera pe 17 Aprilie 2012, 02:06
Propune o alternativa la "m-a mai"
Ghidusule, "m-a mai" e cacofonie? :)) Zambaretule, mergi la clasa a doua si da-ti palme! Boule! Se trezesc toti agramatii sa comenteze!
17 Aprilie 2012, 07:33   •   Comenteaza
steaua.libera  (14990 comentarii)
Postat de biancorossi pe 17 Aprilie 2012, 02:49
asa sa fie.
stii, chiar mi-ar place sa mai joace si dinamo niste amicale....
N-am fost malitios cand am zis de amical. Daca ai urmarit seria de meciuri dinamo-ceahlaul din ultimii 10 ani, sigur esti de acord cu mine
17 Aprilie 2012, 03:38   •   Comenteaza
Comentează
Număr de caractere rămase: 700
 

Apartament central, cu 500 euro/mp. Ce se ascunde în spatele prețurilor mici? Apartament central, cu 500 euro/mp. Ce se ascunde în spatele prețurilor mici?
Un pret de 500 euro/mp este extrem de atragator în Bucuresti, mai ales în cazul unei proprietati amplasate central. Însa, potrivit consultantilor imobiliari, peste 80% dintre [...]

Alte Stiri

Un serviciu oferit de
CAUT MENAJERA
CAUT MENAJERA, FATA, FEMEIE, INTRE 20-40 ANI, SUPLA, FARA OBLIGATII, CARE SA INGRIJASCA PERMANENT O CASA DE VACANTA CU CU CURTE IN COMUNA JURILOVCA, JUDETUL TULCEA, CAZAREA SI UTILITATILE ...
Constanta/Constanta - pret 700,00 RON
Cadastru si intabulare
Efectuez cadastru si intabulare in Bucuresti si Ilfov. Promptitudine, seriozitate si preturi avantajoase. Tel: 0722231318 0213410566 www.cadastru-bucuresti-ilfov.blogspot.com
Bucuresti/Bucuresti - pret 280,00 RON
Vand nisip, balast in bucuresti si ilfov 0767.19.57.67
Transport si comercializez(vand) (de la 3m cubi la 22m cubi ) • -nisip ( 0-4m ) • - margaritar ( 4-8mm ) • - pietris ( 8-16mm ) • - piatra mare ( 16-31mm ) • - refuz de ciur ( 25-63mm ) • ...
Bucuresti/Bucuresti - pret 100,00 RON
Vand utilaje Pizzerie!
VAND UTILAJE PIZZERIE IN STARE FOARTE BUNA, IN TOTAL 3900 EURO: -MALAXOR 16 l 700 EURO -MASA FRIGORIFICA 800 EURO -FELIATOR MEZELURI 200 EURO -MASA INOX BLAT GRANIT 400 EURO -MASINA ...
Brasov/Brasov - pret 3.900,00 EUR
vand rochie de mireasa, model unicat, marca Botezatu
Vand rochie de mireasa, model unicat, marca Botezatu, noua, alba, brodata din dantela frantuzeasca, cu trena si voal inclus, marime 38. Bonus pantofi marime 38. Motivul? am ramas insarcinata ...
Bucuresti/Bucuresti - pret 6.000,00 RON
Taguri: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
 
Autori: A B C D E F G I J L M O R S T V