FOTBAL  »  Superliga  »  CFR - POLI TIMIŞOARA 1-2

Marius Avram a făcut praf meciul de la Cluj » Arbitraj repetent

Centralul Marius Avram a avut o prestaţie catastrofală

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 martie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 06 martie 2011 12:22

Marius Avram a luat aseară decizii catastrofale. A dictat două penalty-uri aiurea, l-a eliminat nejustificat pe Bastos şi a anulat caraghios un gol pentru Zicu

Ce arbitraj penibil a reuşit Marius Avram aseară! Deciziile sale au sfidat ridicolul pe alocuri şi au influenţat grav partida.

Decizia discutabilă
În minutul 6, Helder a încercat să pătrundă în careul advers, a fost întîmpinat de Panin, iar jucătorul de bandă al Timişoarei, inteligent, şi-a agăţat piciorul stîng de adversar, care îşi retrăgea disperat piciorul. Avram a arătat punctul cu var.

Eroarea mare
În minutul 9, Cadu a pătruns în careul alb-violeţilor, a fost atacat corect de Bourceanu, care a lovit mingea, iar Avram, bine poziţionat, a fost păcălit de căderea portughezului.

Finalul jenant
De aici încolo a urmat un adevărat circ. În minutul 63, Sepsi l-a faultat pe Bastos, dar n-a văzut al doilea avertisment. În minutul 64, Avram i-a dat al doilea "galben" lui Bastos, considerînd că a simulat în careul advers la intrarea lui Sepsi! Decizia corectă era penalty pentru CFR! Totul a culminat cu decizia din minutul 70 cînd, la un corner al bănăţenilor, doi jucători de la CFR s-au ciocnit în careu, mingea a ajuns la Zicu care a marcat fabulos din voleu în vinclu, dar "centralul" fluierase fault în atac!

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni