FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - HERMANNSTADT

VIDEO Mircea Lucescu a fost la Rapid - Hermannstadt și la final a transmis: „Au exagerat în prima repriză” + Laude pentru Dan Șucu

Articol de , , - Publicat vineri, 16 februarie 2024 22:38 / Actualizat vineri, 16 februarie 2024 22:45

Rapid - Hermannstadt 2-0. Mircea Lucescu a fost pe Giulești și a analizat meciul la ieșirea de pe stadion.

Lucescu a criticat jocul din prima repriză, dar a lăudat ce s-a întâmplat în partea a doua, când au venit golurile. În plus, el e impresionat de Dan Șucu și de modul în care a transformat echipa.

MM Stoica laudă un jucător de la Rapid: „Nu are cum să nu îți placă”
Rapid - Hermannstadt

Ce a declarat Mircea Lucescu după Rapid - Hermannstadt

„Un meci bun. Rapid a exagerat în prima repriză cu jocul pe zona centrală. Cum au jucat pe benzi în repriza a doua, au marcat. Și Sibiul mi-a plăcut, Măldărășanu face o treabă foarte bună.

Campionatul arată de nivel european, ne situăm în zona medie, nu suntem în top. Cu cât e mai mult interes pentru primele 3 locuri, fotbalul va evolua.

Rapid e organizat pentru performanță. Domnul Șucu face treabă așa cum trebuie. Faptul că a avut succes în alte domenii se vede și aici, la Rapid. E prea devreme să discutăm de titlu”, a declarat Lucescu.

Până acum ne merge bine, am început anul cu 5 victorii, dar nu trebuie să ne oprim aici, trebuie să luăm fiecare meci în parte. A fost greu în prima parte, Hermannstadt s-a apărat bine. Ușor-ușor revin, dar fizic încă am probleme. Am de muncă să revin la forma la care am fost înainte. A fost greu, două luni am stat doar în sală.

Acum sunt fericit că pot să fiu din nou cu băieții. Concurența e benefică. Se vorbește de titlu în vestiar, sunt 6 puncte față de FCSB. Titlul nu e jucat, așteptăm play-off-ul. Rapid e un club mare, cu suporteri minunați, sunt fericit că am semnat până în 2026

- Claudiu Petrila, extremă Rapid

Match Quiz Manchester City - Chelsea

Ești expert în Premier League? Plasează gratuit predicțiile tale pe meciul Manchester City - Chelsea și ia-ne premiile!

VIDEO. Imnul Rapidului, intonat de întreg stadionul

Scandal la finalul partidei Petrolul – Poli Iași! Căpitanul Valentin Țicu, înjurat de ultrașii „lupilor galbeni”