FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOŞANI - PETROLUL 0-1

Mircea Rednic, îngrijorat după meciul cu FC Botoşani: "Cu Steaua nu va fi de ajuns acest joc" » Ce le-a zis jucătorilor la pauză

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 februarie 2015 00:00 / Actualizat vineri, 27 februarie 2015 22:47

Antrenorul Petrolului, Mircea Rednic, îşi felicită jucătorii pentru victoria de pe terenul lui FC Botoşani, scor 1-0, deşi recunoaşte că încă nu este mulţumit de joc.

"E meritată victoria. E adevărat că prima repriză am început prost. Am pierdut multe mingi la mijlocul terenului. Nu pot decît să-mi felicit jucătorii pentru determinarea cu care au jucat.

Le-am spus să uite jocul din prima repriză. Le-am zis că ăla nu e jocul lor. Norocul a fost de partea celor mai buni.

Încă nu sînt mulţumit de jocul echipei. Cu Steaua nu o să fie de ajuns dacă jucăm aşa", a spus Mircea Rednic la finalul jocului.