FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - UTA 1-0

Mircea Rednic, nemulțumit de doi jucători după ce UTA a fost învinsă de Dinamo: „De asta i-am scos la pauză”

Mircea Rednic (61 de ani), antrenorul de la UTA, a fost dezamăgit de prestația mijlocașilor Joao Pedro și Cristian Mihai, în înfrângerea cu Dinamo, din ultima rundă a sezonului regulat.

Articol de , - Publicat vineri, 08 martie 2024 22:33 / Actualizat vineri, 08 martie 2024 23:07

Mircea Rednic (61 de ani), antrenorul de la UTA, a fost dezamăgit de prestația mijlocașilor Joao Pedro și Cristian Mihai, în înfrângerea cu Dinamo, scor 0-1, din ultima rundă a sezonului regulat.

UTA a ratat șansa de a juca în play-off în acest sezon. Echipa antrenată de Mircea Rednic avea nevoie de o victorie cu Dinamo, dar și de „ajutor” din partea contracandidatelor.

Ce s-a întâmplat după ce U Cluj a ratat calificarea în play-off-ul Superligii! Reporterii GSP au surprins reacția ultrașilor
PLAY-OFF

După meci, Mircea Rednic a declarat că echipa lui nu a avut șansă în acest meci, dar a recunoscut că unii fotbaliști s-au temut de miza partidei, în special mijlocașii Joao Pedro și Cristian Mihai, pe care a decis să îi schimbe la pauză.

Mircea Rednic, după ce UTA a fost învinsă de Dinamo: „Nu am avut șansă”

„Nu am avut șansă. Au dat și ei acel gol pe o minge deviată. Am avut și noi una, dar s-a dus afară. În prima repriză ne-am retras prea mult. De asta am și scos mijlocașii centrali la pauză, jucau prea jos. Nu am atacat cum ar fi trebuit. Avem un singur atacant, pe Kevin, nu am avut soluții.

Ne-a surprins și Dinamo, pot să zic, dar am făcut greșeli, ne-am precipitat. Degajări la întâmplare care le-au dat încredere. Nu e primul meci cu presiune în care unii jucători intră cu teamă. Datorită grupului echipa a fost mult mai omogenă anul ăsta, am ajuns să visăm.

Am fost aproape, păcat. Play-out-ul se anunță foarte strâns. Se reduce numărul de puncte, vor fi diferențe mai mici. Se joacă, trebuie să fim foarte atenți. Să nu pierdem lucrurile frumoase pe care le-am făcut până acum”, a spus Mircea Rednic, pentru Orange Sport.

Match Quiz Rapid - FCSB

Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe derby-ul Rapid - FCSB și câștigă premiile puse în joc!

VIDEO. Dinamo - UTA Arad » Galeria dinamovistă face o atmosferă senzațională în derby-ul cu UTA Arad

Alexandru Chipciu, în mare formă » Show la conferința de presă: „Mai nasol dacă intrăm în play-off” + Amintiri de la ultimul titlu cu FCSB: «Bă, cât e scorul dincolo?»