Articol de GSP - Publicat miercuri, 24 aprilie 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 24 aprilie 2013 12:08
Mircea Sandu a vorbit din nou despre implementarea unui sistem cu play-off şi play-out în Liga 1 şi explicat că totul este spre binele fotbalului românesc.
Preşedintele FRF vrea doar 12 echipe în primul eşalon din România: "Fac apel către toţi conducătorii de club să se gîndească mai întîi la interesul fotbalului şi după aia la alte interese", a spus Mircea Sandu în această dimineaţă.
De asemenea, vor fi restructurări şi în liga secundă, Sandu dorind două serii a cîte 10 echipe.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!