LIGA 1    •   DINAMOVISTI.RO

Molinero a semnat pe trei ani cu Dinamo!

Alin Buzărin

De ce s-a golit stadionul din Ploiești

Marti, 21 Iulie 2009

Fundaşul dreapta spaniol, în vîrstă de 23 de ani, a semnat în această seară un contract cu gruparea din Ştefan cel Mare. Înţelegerea este valabilă 3 ani.

Molinero a sosit azi-noapte în România şi a discutat azi cu Dinamo prin intermediul impresarului său, Toni Curea, care a purtat mai multe runde de negocieri cu preşedintele executiv Cristi Borcea.

Francisco José Molinero Calderón
- s-a născut pe 26 iulie 1985 în Toledo, Spania
- are 1,75 m
- a debutat în 2002 la echipa a doua a celor de la Atletico Madrid unde a evoluat două sezoane, pînă în 2004
- în 2004 a ajuns la prima echipă a lui Atletico unde a jucat pînă în 2006
- a fost împrumutat pentru un sezon la Malaga, 2006-2007
- în sezonul 2007-2008 a ajuns la Mallorca
- din 2008 pînă în prezent a jucat pentru Levante, pentru care a marcat un gol în 23 de meciuri
- a jucat cu naţionala Under-20 a Spaniei la Campionatul Mondial din 2005 din Olanda

Citeşte mai multe despre Dinamo pe dinamovisti.ro

Comentarii (16 ) Adaugă comentariu

 •  22 Iulie 2009, 00:39

saracul nu stie unde s-a bagat ,ar trebui anuntat de disciplina acestui club.o sa plece in 2 luni cand o sa vada ce se intampla la acest club:)))

milan6  •  22 Iulie 2009, 00:26

mulineta asta a declarat ca vrea sa joace la anul in liga campionilor!n-a mentionat,insa,pe dinamo.oare de ce?

skrilla  •  22 Iulie 2009, 00:22

Postat de pe 21 Iulie 2009, 23:17

te doare capu auzi tu fost la atletico si luat de caini de la levante daca era bazat ramanea pe vicente calderon nu pleca la descaltatii aia ori levante ori otopeni tot aia rusine

Si daca ar fi ramas pe Vicente Calderon ar mai fi ajuns la Dinamo?!un jucator mai mult decat bun pt nivelul campionatului romanesc.Asa ca de ce gandesti cu posteriorul?!

fandinamo01  •  22 Iulie 2009, 00:09

si tu noua, Dinamovistiilor

haiku  •  21 Iulie 2009, 23:29

Postat de stelistul07 pe 21 Iulie 2009, 23:17

80% din lotul lui Dinamo este format numai din amatori obsedati de femei si bautura. Molinero chiar este un jucator profesionist....

...si tot am terminat mai sus decat voi.

 •  21 Iulie 2009, 23:21

intrebare pentru stelistul07, echipa steaua ocupanta meritorie a locului 6 prins in ultima etapa, este formata din ce fel de jucatori? cumva din jucatori tineri de mare viitor, care vor ajunge sa valoroze zeci de milioane? puahahhaa BRAVO DINAMO, SUPER TRANSFER

red_dog1982  •  21 Iulie 2009, 23:20

AR MAI TREBUI ADUS SI ACEL IN BRAZILIAN IN CAZ CA MOLINERO VA FI SUSPENDAT SAU ACCIDENTAT!CA HOMEI SI SCARLATACHE SA NU MAI PUPE LA PRIMA ECHIPA!SI SCAPATI DE GOIAN NEAPARAT!

red_dog1982  •  21 Iulie 2009, 23:18

IN SFARSIT UN TRANSFER BUN!MULT SUCCES MOLINERO!

stelistul07  •  21 Iulie 2009, 23:17

80% din lotul lui Dinamo este format numai din amatori obsedati de femei si bautura. Molinero chiar este un jucator profesionist....