FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - UNIREA URZICENI 1-0

Munteanu: "Am încredere în Semedo şi nu vreau să mai depindem de Rădoi"

Antonio Semedo
Antonio Semedo

Articol de GSP - Publicat marti, 02 decembrie 2008 00:00

Tehnicianul Stelei a declarat că speră să îi poată folosi pe Ogăraru şi Golanski la meciul cu Fiorentina din Liga Campionilor, declarînd totodată că are încredere în Semedo, un jucător care nu a confirmat încă de la venirea sa la Steaua.

"Ogăraru şi Golanski pot reveni cu Fiorentina. În Semedo am încredere, e un jucător cu potenţial, chiar dacă nu a demonstrat asta pînă acum", a declarat Munteanu, conform Newsin, după care a adaugat că îi doreşte lui Mirel Rădoi să prindă un contract în străinătate în această iarnă:

"Rădoi este un jucător foarte important pentru Steaua, dar nu cred că se va împotrivi nimeni dacă va pleca. Îi doresc să plece să vadă şi el cum e fotbalul de afară. În momentul actual este un jucator decisiv pentru noi şi vreau ca pe viitor să creez o echipa care să nu stea într-un fotbalist". Vezi ce a declarat Munteanu despre plecarea lui Rădoi

Tehnicianul Stelei a declarat că speră să îi poată folosi pe Ogăraru şi Golanski la meciul cu Fiorentina din Liga Campionilor, declarînd totodată că are încredere în Semedo, un jucător care nu a confirmat încă de la venirea sa la Steaua.

"Ogăraru şi Golanski pot reveni cu Fiorentina. În Semedo am încredere, e un jucător cu potenţial, chiar dacă nu a demonstrat asta pînă acum", a declarat Munteanu, conform Newsin, după care a adaugat că îi doreşte lui Mirel Rădoi să prindă un contract în străinătate în această iarnă:

"Rădoi este un jucător foarte important pentru Steaua, dar nu cred că se va împotrivi nimeni dacă va pleca. Îi doresc să plece să vadă şi el cum e fotbalul de afară. În momentul actual este un jucator decisiv pentru noi şi vreau ca pe viitor să creez o echipa care să nu stea într-un fotbalist". Vezi ce a declarat Munteanu despre plecarea lui Rădoi

Citește și:
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Liga 2
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Superliga
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Campionate
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (8)
 •  02 Decembrie 2008, 21:34

E destept Munteanu.La Steaua trebuie schimbata garda(O.Petre,Lovin,Nicolita,Radoi)Kapetanos,Arthuro trebuie inlocuiti.Trebuie adusi 4-5 mijlocasi de valoare si 2-3 atacanti

 •  02 Decembrie 2008, 14:03

Dorinele, o spun pentru a treia oara, chit c-o sa ma injure lumea: Semedo stie fotbal dar trebuie jucat pe dreapta, in fata lui Banel, pe un post care sa echivaleze cu o extrema dreapta, cum juca pe vremuri Crisan sau Talnar. Ce, s-a demodat 4.3.3.? De cand? O echipa fara extreme dedicate, mai ales cand exista oamenii potriviti, pierde in eficienta. Bafta Steaua!

 •  02 Decembrie 2008, 13:19

Radoi sa ne lase...joaca din ce in ce mai slab!!!!

Vezi toate comentariile (8)
Comentează