FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Dorinel Munteanu: "Goian este cel mai bun jucător al Stelei. Dayro Moreno mai are de muncit"

Dorin Goian
Dorin Goian

Articol de GSP - Publicat luni, 05 ianuarie 2009 00:00

Fostul antrenor al Stelei, Dorinel Munteanu, a scos în evidenţă faptul că "pentru a lua titlul, Steaua mai are nevoie de 2, 3 jucători care să aducă un plus de valoare, dar totul depinde numai de conducerea clubului şi de cea tehnică".

Fostul antrenor al roş-albaştrilor a nominalizat şi care este cel mai bun jucător român, respectiv cel mai bun fotbalist străin al Stelei din prima parte a campionatului:

Fostul antrenor al Stelei, Dorinel Munteanu, a scos în evidenţă faptul că "pentru a lua titlul, Steaua mai are nevoie de 2, 3 jucători care să aducă un plus de valoare, dar totul depinde numai de conducerea clubului şi de cea tehnică".

Fostul antrenor al roş-albaştrilor a nominalizat şi care este cel mai bun jucător român, respectiv cel mai bun fotbalist străin al Stelei din prima parte a campionatului:

"Goian este cel mai bun jucător al Stelei din prima parte de campionat. Dorin este un fotbalist exponenţial şi a avut evoluţii reuşite şi la echipa naţională. Dintre cei străini mi-a plăcut Kapetanos, care se va impune fără doar şi poate la Steaua. Mi-a plăcut modul în care s-a antrenat şi silinţa de care a dat dovadă.

Thiago se pregăteşte şi el bine, poate deveni cel mai bun mijlocaş din Liga I. Dayro Moreno e şi el un jucător bun, dar mai are de muncit".

Sursa: NewsIn

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (7)
 •  05 Ianuarie 2009, 19:06

Are dreptate neamtul, Goian e pe departe cel mai bun de la Steaua, Radoi mai bine ar pleca gratis, ca in aparare nu are loc, iar la mijloc e penibil! Si cand te gandesti ca Galamaz e peste Goian, poti sa-ti faci o idee de cam cat de "bun" e lotul Stelei!

 •  05 Ianuarie 2009, 18:40

sunt stelist dupa polist din Timisoara, dar dau perfecta dreptate celui care sustine ca un jucator, chiar daca are numele de radoi, poate inhiba pe jucatorii dornici de a ajunge mai sus. bine ar fi sa fie lasat sa plece, indiferent de suma , ca banii vor fi castigati de pe urma vanzarilor altora. Un sfat pentru cel cu valiza plina de bani, daca o mai are, Ar putea sa si-o umple, daca m-ar asculta!

 •  05 Ianuarie 2009, 18:39

sunt stelist dupa polist din Timisoara, dar dau perfecta dreptate celui care sustine ca un jucator, chiar daca are numele de radoi, poate inhiba pe jucatorii dornici de a ajunge mai sus. bine ar fi sa fie lasat sa plece, indiferent de suma , ca banii vor fi castigati de pe urma vanzarilor altora. Un sfat pentru cel cu valiza plina de bani, daca o mai are, Ar putea sa si-o umple, daca m-ar asculta!

Vezi toate comentariile (7)
Comentează