FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

Nababi doar pentru campionat » Cinci dintre cei mai bine plătiţi rapidişti nu vor evolua în Europa League

Paul Codrea nu va juca împotriva olandezilor de la Heerenveen
Paul Codrea nu va juca împotriva olandezilor de la Heerenveen

Articol de - Publicat sambata, 28 iulie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 28 iulie 2012 00:48

Rapidul plăteşte salarii de aproape un milion de euro unor jucători ce n-au prins lista UEFA.

Antrenorul Ovidiu Sabău a avut la dispoziţie doar 6 rezerve la meciul cu MYPA, una dintre ele fiind Nicolae Grigore, jucător ce era accidentat. S-a ajuns aici deoarece Pancu, Herea, Marius Constantin, Burcă şi Roman au fost indisponibili din punct de vedere medical. În timpul acesta, la Bucureşti se aflau 5 fotbalişti ale căror salarii însumează un milion de euro!

Paul Codrea, Iulian Apostol, Glauber Berti, Milos Pavlovici şi Stefan Pereira n-au fost trecuţi pe lista UEFA de conducerea clubului, în special din cauza lipsei de pregătire. Pentru "dubla" cu Heerenveen, alb-vişiniii mai pot adăuga un singur jucător, iar favorit e Stefan, atacantul brazilian.

"Putem să mai trecem unul singur pe listă şi cred că acesta va fi Pereira. Codrea nu stă bine din punct de vedere fizic", a spus preşedintele executiv Constantin Zotta. Dacă vor trece de olandezi, rapidiştii vor avea dreptul de a efectua încă două modificări în lot.

507536-rapid-caseta.jpg

Citește și:
FCSB se mută la Craiova » Decizia oficialilor campioanei
Superliga
FCSB se mută la Craiova » Decizia oficialilor campioanei
Se lucrează într-un ritm uluitor la Stadionul Dinamo: arena din Ștefan cel Mare este deja 50% demolată » GSP a intrat pe șantier
Special
Se lucrează într-un ritm uluitor la Stadionul Dinamo: arena din Ștefan cel Mare este deja 50% demolată » GSP a intrat pe șantier
Mircea Lucescu a fost din nou internat de urgență » Toate detaliile
Nationala
Mircea Lucescu a fost din nou internat de urgență » Toate detaliile
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
Stiri extrasport
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
„Dacia Duster pentru bogați”. Noul SUV a atras atenția VIDEO&FOTO
Profit.ro
„Dacia Duster pentru bogați”. Noul SUV a atras atenția VIDEO&FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (3)
birjovanu
birjovanu  •  28 Iulie 2012, 14:43

pai si de ce ia mai luat,sa vada lumea ca am facut transferuri,pe Apostol de ce il tine?Bai administratia Rapidului e jalnica,faceti ceva util daca tot sunteti acolo si luati un salariu,daca nu ducetiva in p...a mea pe alte continente,pe Zotta nu l-as ierta ,cati pumni in gura i-as da sa uite de clubul asta si sa nu mai vina in veci pe aici

mitica_la_puscarie
mitica_la_puscarie  •  28 Iulie 2012, 09:54

CINE crede ca bani astia chiar se platesc la rapid se inseala ,numai dak se indeplinesc anumite conditi, ,acela fiind sa castige campionatul .....

sobiesky222
sobiesky222  •  28 Iulie 2012, 09:08

dafasasfa

Vezi toate comentariile (3)
Comentează