FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Negoiță vrea să vîndă Dinamo! S-a săturat și anunță: "Sînt dispus să predau clubul"

Articol de GSP - Publicat luni, 01 iunie 2015 22:05

Ionuț Negoiță a preluat pachetul majoritar de acțiuni de la Dinamo în martie 2013, însă nu este agreat de fani și  a întîmpinat și numeroase greutăți de cînd a preluat clubul.

Finanțatorul "cîinilor" nu a renunțat la ideea de a vinde echipa în cazul în care cineva se arată interesat de a prelua pachetul majoritar.

"Nu există deocamdată interes, el ar exista cînd lucrurile vor fi clare și ieșim din insolvență.

Dinamo este un club atractiv și îmi doresc unul sau chiar mai mulți parteneri lângă mine, pentru a face un buget cât mai bun și astfel să avem repede o echipă cât mai puternică.

Deocamdată, știți cum e, majoritatea vin la bine, nu la greu.

Aș fi de acord și să predau clubul", a spus Negoiță la Digi.

Citește și:
Gigi Becali l-a sunat pe Mircea Lucescu: „Când începuse cu boala. Asta i-am propus”
Nationala
Gigi Becali l-a sunat pe Mircea Lucescu: „Când începuse cu boala. Asta i-am propus”
Scandalizați în direct! » A costat 20 mil. €, bani publici, dar nu mai funcționează: „Merită să ne mai agităm?”
Superliga
Scandalizați în direct! » A costat 20 mil. €, bani publici, dar nu mai funcționează: „Merită să ne mai agităm?”
Toți ochii pe ea la interviuri! » Reporterița care a „înnebunit” fanii din Euroliga: „Nu sunt multe ca ea!”
Baschet
Toți ochii pe ea la interviuri! » Reporterița care a „înnebunit” fanii din Euroliga: „Nu sunt multe ca ea!”
Îi pun contractul pe masă să semneze cu FCSB: „Asta e propunerea noastră”
Superliga
Îi pun contractul pe masă să semneze cu FCSB: „Asta e propunerea noastră”
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Profit.ro
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Thierry Henry, apariție rară alături de misterioasa lui iubită!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (126)
randoom_._
randoom_._  •  01 Iunie 2015, 23:59

pai *** este clar pe plus,numai din vanzarile lui alexe,luchin,curtean,nica a scos peste 3 milioane de euro. din dreputirle tv inca vreo 3. din sponsori inca vreo 3. din marketing plus bilete inca ceva bani. iar de bagat nu a bagat nimica. salarile alea de 2 bani nu se pun. jucatori nu a cumparat. asa,ma bagam si eu la dinamo si in ultimi 2 ani ma imbogateam. numai luam bani,de dat,dadea prea putini,numai pe salarii. ca utilitatile nu si le mai platesc dinamovistii de mult: Nu este, însă, şi cazul jucătorilor de la Dinamo. Echipa lui Stoican a intrat în cantonament vineri după-amiază şi se va afla, la ora meciului, la Săftica, unde se pregăteşte pentru derby-ul cu Steaua care va avea loc peste câteva ore, duminică seară, la ora 21:00. Chiar dacă şi-ar ar dori să vadă SuperFight-ul Mayweather vs Pacquiao, meciul care va ţine pe loc sute de milioane de oameni pentru câteva ore, fotbaliştii antrenaţi de Flavius Stoican nu vor avea această posibilitatea. Motivul? Cablul TV de la Săftica a fost tăiat, deoarece conducerea clubului nu a mai plătit abonamentul de câteva luni. gooooooo negoitza.:))

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

loritzu
loritzu  •  02 Iunie 2015, 08:54

Da ce draq de eforturi a facut de nu mai poate ?!...plateste 5% din ce datora Dinamo din care > 50% catre firmele lui, a facut pana acum loturi si echipe cu jucatori liberi, imprumutati sau f.f.ieftini, antrenori vai de mama lor (accent pus pe Chuck Norris-alias flavius) si acum e epuizat, gata s-a saturat !? Rau e sa n-ai habar de capul tau, pe langa faptul ca te prostesc toti (fortbalistic vorbind), nici n-ai vreo vaga idee despre ce urmeaza sa faci, mai esti si sarac in comparatie cu ce trebuie pentru un club mare, rezulta o tocana generala care ne conduce direct in balarii(se poate citi intervalul locurilor 6-10). Cred ca s-au dus astia doi(Vama+Rednic) si i-au explicat cam de cat e nevoie pentru un lot cat de cat rezonabil valoric si l-a luat lesinul...cum asa? nu pot sa fac echipa cu 1-200k euro ? tb sa platesc salarii > 100k pe luna ? mamaaa ! pai nu pot asa....bai eu m-am saturat ! gata, vand clubul cui il vrea !! Du-te nene ca esti complet din alt film !!

unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  02 Iunie 2015, 00:03

gelu.popica • 01 Iunie 2015, 23:52/// comentariile tale nu sunt altceva decat tentative de insulte la adresa altor useri, deci cu indulgenta pot fi numite comentarii. in plus, cred ca ai gresit pagina : domnule, pare ca dumneata cauti ajutor medical, dar aici nu e locul care iti trebuie dumitale, aici e un simplu forum sportiv, nu o sectie de terapie. daca nu ai nimic important de grait pe topic, fa bine si inchide pagina, aici nu e ospiciu. pe bune, ca tine sunt vreo cateva duzini pe aici, nu era nevoie de inca o creatura in plus. lasa-ne sa comentam tematic, nu ne pricepem la prescriptii medicale. daca in strafundul constiintei tale mai gasesti o urma de umanitate, desigur, poti ramane prin preajma. orice user rational, cu argumente si teorii interesante e binevenit.

Vezi toate comentariile (126)
Comentează