LIGA 1    •   

CFR CLUJ

Oficial! CFR confirmă că Bastos pleacă la Al Nassr

 
21 Decembrie 2012 12:29
 

UPDATE / CFR Cluj a anunţat pe site-ul oficial al clubului că Rafael Bastos nu va mai fi jucătorul ardelenilor din retur, urmînd să joace pentru Al Nassr.

Forma excelentă arătată Rafael Bastos în această toamnă, atît în Liga 1, dar şi în UEFA Champions League nu a rămas fără consecinţe. 

Mijlocaşul de 27 de ani al CFR-ului s-a transferat în această seară la Al Nassr, echipă cu care a semnat pe doi ani şi jumătate, iar suma de transfer este undeva în jurul a 3,5 milioane de euro, conform site-ului stiridesport.ro. 

Astfel, CFR Cluj nu se va putea baza pe unul dintre cei mai buni jucători ai săi din acest sezon în primăvara europeană, dar nici în returul infernal de campionat. 

Bastos a fost adus de CFR Cluj în 2010 de la Sporting Braga. Informaţia a fost anunţată de televiziunile din Arabia Saudită. La Al-Nassr au mai evoluat Rică Neaga, Răzvan Cociş şi Ovidiu Petre, ultimii doi fiind aduşi chiar de Walter Zenga.

 
Comentarii (113)
cfrclujole  (13911 comentarii)
Postat de haideusicfr pe 23 Decembrie 2012, 23:38
Bastos este un jucator *celebru* prin inconstanta dar sa si prin sclipirile sale peste tot ce are campionatul nostru .Fara doar si poate este o mare pierdere pentru fotbalul romanesc si in primul rand pentru CFR.Unul dintre cei mai buni jucatori straini din campionatul nostru la ora actuala .
Fotbalul insa este o afacere dura mai ales pentru cei care (intr*adevar !!) traiesc din fotbal.Vinzi ce ai mai bun sa -i poti plati pe ceilalti.
E vorba ca se intoarce Weldon un atacant foarte bun asa ca nu e chiar asa rau .
Totusi pentru tipicul joc de contraatac al CFR-ului in perspectiva jocului cu Inter e o pierdere .
Dar nici banii nu-s rai nu-i asa domnule Paskany ?
au plecat de la CFR atati jucatori "exponentiali" incat nici nu le mai stiu numarul! sa fim seriosi, nu iese nimeni la pensie de la CFR dar vin alti tineri jucatori talentati, etc...sper ca ai inteles ideea!
25 Decembrie 2012, 00:27   •   Comenteaza
haideusicfr  (1839 comentarii)
Bastos este un jucator *celebru* prin inconstanta dar sa si prin sclipirile sale peste tot ce are campionatul nostru .Fara doar si poate este o mare pierdere pentru fotbalul romanesc si in primul rand pentru CFR.Unul dintre cei mai buni jucatori straini din campionatul nostru la ora actuala .
Fotbalul insa este o afacere dura mai ales pentru cei care (intr*adevar !!) traiesc din fotbal.Vinzi ce ai mai bun sa -i poti plati pe ceilalti.
E vorba ca se intoarce Weldon un atacant foarte bun asa ca nu e chiar asa rau .
Totusi pentru tipicul joc de contraatac al CFR-ului in perspectiva jocului cu Inter e o pierdere .
Dar nici banii nu-s rai nu-i asa domnule Paskany ?
23 Decembrie 2012, 23:38   •   Comenteaza
cfrclujole  (13911 comentarii)
Postat de stelist1986 pe 22 Decembrie 2012, 17:29
Mai mult de 1,5 mil nu le-a dat pe el.S-a vazut ca Wesley a plecat pe 1 mil de dolari la arabi.
si cat sa dea pentru unul trecut de 30 de ani si fara sa-l fi vazut cineva jucand in cupele europene? cu Bastos e alta poveste....
22 Decembrie 2012, 20:34   •   Comenteaza
cfrclujole  (13911 comentarii)
Postat de alpin pe 22 Decembrie 2012, 15:04
In vara era Andone pe banca. Asa ca Basos sau Rui Pedro nu aveau sanse sa arate ce pot. Intre timp, la CFR Cluj a sosit un antrenor.
de amicul tau nea'Ando ai scapat! cand o sa plece si Rada, sigur faci chef!:))
22 Decembrie 2012, 19:56   •   Comenteaza
stelist1986  (1970 comentarii)
Mai mult de 1,5 mil nu le-a dat pe el.S-a vazut ca Wesley a plecat pe 1 mil de dolari la arabi.
22 Decembrie 2012, 17:29   •   Comenteaza