FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - ASTRA

Oleg Protasov după primul meci pe banca Astrei: "Ne-au lipsit toţi atacanţii" » Ce a spus Cristi Dulca

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 octombrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 19 octombrie 2014 20:47

Antrenorul Astrei Giurgiu, Oleg Protasov, crede că lipsa atacanţilor este principala problemă pe care a avut-o pentru meciul de azi cu Gaz Metan, terminat la egalitate, 1-1.

"Am avut cîteva probleme pentru că ne-au lipsit toţi atacanţii. Ne-am dorit, dar nu ne-a ieşit aşa cum ne aşteptam.

Nu pot să spun ce a făcut Daniel Isăilă, încă nu sînt în măsură să vorbesc, nu îi cunosc atît de bine pe jucători. Oricum, ce a fost a fost, acum vreau să îmi aplic ideeile mele şi sper să ne iasă jocul.

Sîntem obligaţi să cîştigăm meciul din Europa League", a spus Oleg Protasov la DolceSport.

"Fericit nu pot să fiu, am pierdut două puncte. A doua repriză ne-au dominat, după o primă repriză în care nu le-am prea dat nici o şansă. Una peste alta, ţinînd cont de ocaziile care au fost, e un punct care ne va ajuta în economia campionatului.

Ne dorim să cîştigăm meciul cu Oţelul. Trăiesc la intensitate maximă fiecare meci, fie că noi conducem, fie că scorul e altul. E un rezultat muncit", a spus Cristi Dulca la DolceSport.