FOTBAL  »  Superliga  »  OȚELUL - DINAMO

FOTO Moment controversat în Oțelul - Dinamo » Fotoreporterul GSP a surprins hențul în careu! VAR-ul nu a intervenit

Articol de , , - Publicat vineri, 29 septembrie 2023 21:33 / Actualizat vineri, 29 septembrie 2023 21:54

Fază controversată de arbtiraj după doar un sfert de oră de joc din Oțelul - Dinamo: gazdele au cerut penalty la un presupus henț al stoperului brazilian Luis Araujo. „Centralul” George Găman nu a dictat nimic, iar cei din cabina VAR i-au dat acceptul pentru a lăsa jocul să continue.

Un stadion întreg a izbucnit la faza din minutul 16, în urma căreia „oțelarii” au cerut vehement o lovitură de pedeapsă.

S-a întâmplat la 0-0, la o fază plecată de la centrarea din bandă a lui Maciel. Asediată, defensiva „câinilor” a respins un balon periculos până la Fatai, nigerianul a avut spirit de prezență, a pus capul la bătaie, iar mingea trimisă de acesta s-a dus în brațul lui Araujo

Oțelul a dat, Dinamo a luat! „Câinii” pierd și la Galați și ajung la PATRU înfrângeri consecutive fără gol marcat
Oțelul - Dinamo

Fază controversată de arbitraj la Oțelul - Dinamo: gălățenii au cerut vehement penalty

Aflat aproape de fază, George Găman nu a dictat nimic. Nici asistenții săi din cabina VAR nu au considerat că „infracțiunea” dinamovistului necesita acordarea unui penalty. „Din punctul meu de vedere, e henț”, a opinat Ionuț Angheluță, unul dintre comentatorii partidei de la DigiSport.

Prezent pe stadion, fotoreporterul GSP Raed Krishan a surprins perfect momentul în care mingea lovită de Fatai îl lovește în mână pe Araujo.

Faza controversată din Oțelul - Dinamo, surprinsă de fotoreporterul GSP Raed Krishan
Faza controversată din Oțelul - Dinamo / Captură Digi Sport

Surpriza lui Burcă pentru meciul cu Oțelul: a mai jucat doar 7 minute tot sezonul!

A jucat alături de Ovidiu Burcă, dar nu-l mai vrea la Dinamo: „Pe el l-aș vedea antrenor, i-aș face ofertă”

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”