FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CS OTOPENI, ASTĂZI, 18:00, GSP TV ŞI FAZELE VIDEO ÎN TIMP RAL PE GSP.RO

Panduru: "Nu e nici o surpriză rezultatul de la pauză"

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 martie 2009 00:00

Basarab Panduru a analizat jocul lui Dinamo din prima repriză cu CS Otopeni. Fostul jucător şi amtrenor s-a arătat surprins de forma slabă a liderului şi crede că Rednic ar trebui să facă schimbări ofensive la pauză.

"Nu e nici o surpriză acest rezultat. Dinamo nu a mai jucat ce a jucat în meciul cu Pandurii. Acum nu au mai avut nici o fază de atac precum în acea partidă.

Otopeniul s-a întors l-a sistemul cu care Ciubotariu juca în liga a doua şi dinamoviştii au fost surprinşi.Dinamo ţine patru oameni pe fund pentru un singur om. Cred că în repriza a doua va ieşi un fundaş lateral şi va introduce un atacant.

N'Doye încearcă să facă mai mult decît poate şi Dinamo pierde astfel la mijlocul terenului", a spus Panduru la GSPTV.