FOTBAL  »  Superliga  »  INTERNAŢIONAL-PETROLUL 1-2

Petrolul a învins Internaţional într-un amical

Articol de - Publicat duminica, 07 februarie 2010 00:00

În ultimul meci al Interului din cantonamentul din Antalya, echipa lui Ionuţ Badea a pierdut cu 1-2 în faţa Petrolului Ploieşti, golul argeşenilor fiind marcat de fundaşul Viera în urma unei faze fixe.

Badea a testat în repriza a doua un fundaş slovac, Stanislaw Kiff, dar acesta nu va fi păstrat la echipă, la golul doi al Petrolului, slovacul gafând ca în curtea şcolii. De asemenea, în ultimile 15 minute ale meciului a fost trimis în teren fundaşul Florin Popa, care a revenit astfel pe teren, după aproape şase luni.

Echipa lui Internaţional: Arcaba (46 Pampea) – Băcilă (46 Kiff), Viera, Raţiu (75 Fl. Popa), Frăsineanu – Ciucur, Răduţ, Voiculeţ, Gado – Apostu, D. Stan.