LIGA 1    •   

PETROLUL

Petrolul a semnat cu un fundaş adus din liga a 3-a franceză

 
16 Iulie 2012 13:09
 

Manassé Enza-Yamissi are 1,87 metri și 75 de kilograme

Încă o achiziţie făcută de Petrolul.

Ultimul jucător ajuns la dispoziţia lui Mircea Rednic se numeşte Manassé Enza-Yamissi, care tocmai a semnat un contract valabil trei sezoane cu gruparea din Ploieşti.

Apărător central ori stînga, jucătorul din Republica centrafricană a evoluat ultima dată la Amiens, în ligă a treia franceză. Anterior mai trecuse pe la Auxerre C, Nîmes şi Sochaux B.

Manasse (22 de ani) a adunat, din 2011 încoace, două selecţii în ”naţionala” ţării sale. În schimb, fratele său, Eloge Enza Yamissi, se numără printre principalii internaţionali.

21 de meciuri, între care 19 ca titular, a disputat Manasse pentru Amiens sezonul trecut. A marcat o dată

 

 
Comentarii (4)
alexfcp  (172 comentarii)
Postat de plesan pe 16 Iulie 2012, 16:05
aveti in echipa mai bn de 60 la suta de jucatori dezertori dela U Cluj...cei care au parasit pe U echipa simbolica din Cluj pt a se duce taras dupa patron la Petrolu...asta o sa se vada in tim***!Eu simpatizez echipa Petrolul..insa nu pe cea de astazi..echipa asta se numeste mai mult Petrolul U Cluj Ploiesti ;)
Defapt SteOAIA ar trebuii sa se numeasca Steaua U Craiova Unirea buCUResti....deci cum sta treaba acum??
17 Iulie 2012, 11:47   •   Comenteaza
morarroion  (622 comentarii)
Postat de plesan pe 16 Iulie 2012, 16:05
aveti in echipa mai bn de 60 la suta de jucatori dezertori dela U Cluj...cei care au parasit pe U echipa simbolica din Cluj pt a se duce taras dupa patron la Petrolu...asta o sa se vada in tim***!Eu simpatizez echipa Petrolul..insa nu pe cea de astazi..echipa asta se numeste mai mult Petrolul U Cluj Ploiesti ;)
Din cate mi-aduc aminte echipa ta preferata nu s-a numit *** UNIREA BUCURESTI!!!asta chiar daca a beneficiat de ceva intariri de la Urziceni!Comentariul tău...
16 Iulie 2012, 20:27   •   Comenteaza
plesan  (1777 comentarii)
Postat de axg87 pe 16 Iulie 2012, 14:04
Nu mi se pare un transfer prea adcvat pentru o echipa aflata in cautare de performanta. Seamana mai mult cu transferurile care le faceam cand ne luptam pentru salvarea de la retrogradare. Sper ca va surprinde la fel cum a facut-o Boudjemaa.
aveti in echipa mai bn de 60 la suta de jucatori dezertori dela U Cluj...cei care au parasit pe U echipa simbolica din Cluj pt a se duce taras dupa patron la Petrolu...asta o sa se vada in tim***!Eu simpatizez echipa Petrolul..insa nu pe cea de astazi..echipa asta se numeste mai mult Petrolul U Cluj Ploiesti ;)
16 Iulie 2012, 16:05   •   Comenteaza
axg87  (389 comentarii)
Nu mi se pare un transfer prea adcvat pentru o echipa aflata in cautare de performanta. Seamana mai mult cu transferurile care le faceam cand ne luptam pentru salvarea de la retrogradare. Sper ca va surprinde la fel cum a facut-o Boudjemaa.
16 Iulie 2012, 14:04   •   Comenteaza