FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - TURKMENISTAN 0-1

Petrolul sub naţională » Învinşi de Turkmenistan

Florentin Dumitru e căpitanul Petrolului

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 29 ianuarie 2012 18:07

Petrolul a pierdut astăzi primul amical din stagiul de pregătire din Antalya, contra Turkmenistanului, scor 0-1.

În minutul 26, Florentin Dumitru a fost aproape de a deschide scorul. Şutul său de la marginea careului de 16 metri a fost scos cu greu de portar. 3 minute mai tîrziu, Stoimirovici a ratat singur cu goalkeeperul advers. Turkmenistanul a deschis scorul la mijlocul reprizei secunde, avantaj pe care l-a menţinut pînă la final. Petrolul putea egala în ultimul minut, dar şutul lui Komazec din 10 metri a fost scos de pe linia porţii de un fundaş advers.

Răchită a avut un nou jucător în probe, francezul Steven Thicot, 25 de ani, care a jucat ultima dată la Hibernians.

Adversarii prahovenilor fuseseră învinşi în Antalya de naţionala României cu 4-0.