FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Pleacă la iarnă » Ultimii brazilieni din Ştefan cel Mare se vor despărţi de Dinamo

Elton și Mirando erau bucuroși în vară că sînt împreună la Dinamo

Articol de - Publicat luni, 24 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 23 noiembrie 2014 22:51

Dinamo riscă să rămînă fără brazilieni în proximul mercato, şi Elton, şi Miranda fiind aproape de o despărţire de ”cîini”.

Brazilienii nu dau un randament excepţional în Ştefan cel Mare. Iar ultimii doi, mijlocaşii Elton şi Miranda, sînt la un pas de a se despărţi de Dinamo.

Închizătorul n-a mai prins de mult timp un loc în primul "11", îi este greu să mai fie şi-n lotul de 18. Aceasta după ce Stoican chiar l-a trimis pentru două săptămîni la echipa secundă. Nici Elton nu este mai bine văzut.

Mijlocaşul cu cel mai mare salariu din echipă, 7.000 de euro pe lună, a fost titular la Mediaş după ce încălzise banca de rezerve, însă a ratat o ocazie imensă la scorul de 1-1 şi Dănciulescu l-a schimbat în minutul 68.

Rămîne de văzut dacă roş-albii vor încerca să obţină ceva bani din transferurile celor doi jucători sud-americani sau se va ajunge, ca şi-n alte cazuri, precum Luchin, Bălgrădean sau Rus, la rezilierea acordurilor pe cale amiabilă.

7 meciuri a jucat Miranda pentru "cîini", în 394 de minute, în toate competiţiile

1 gol a marcat Elton în 11 partide în acest sezon, în 792 de minute, în toate competiţiile