FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - CFR CLUJ 0-1

POLI IAȘI - CFR CLUJ 0-1 // George Țucudean, franc despre schimbarea căpitanului: „Ce, vreți să vă mint?!”

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 februarie 2019 22:23

CFR Cluj s-a impus dramatic contra lui Poli Iași, scor 1-0. George Țucudean, golgeterul campionatului cu 15 reușite, a marcat golul victoriei la ultima acțiune a jocului.

„Mă bucur că am fost inspirat, poate și puțin norocos. Nu am putut juca din primul minut, am avut o răceală din săptămâna meciului cu Craiova. Am discutat cu conducerea și nu avea rost să forțez. Am avut și la coapsă niște dureri.

Pe frigul ăsta, orice contact poate duce la o accidentare gravă. E imposibil să joci pe o asemenea vreme. Înțeleg, e programul foarte încărcat, dar ar trebui să existe niște condiții mai bune”, a spus George Țucudean la Look Sport.

...despre banderola luată lui Camora:Cu Deac a fost o decizie a conducerii. Ce, vreți să vă mint? Dar oricum majoritatea jucătorilor peste 30 de ani sunt căpitani aici. Trebuie să ținem cont de părerea colegilor experimentați. E clar că îl afectează lucrul acesta pe Camora, dar e profesionist. Și-a făcut foarte bine treaba astăzi”.

Vezi și:

CALCULE PLAY-OFF // Luptă ca NICIODATĂ pentru ultimele două locuri de play-off! Două scenarii SF: 3 echipe pot termina la egalitate de puncte

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga