LIGA 1    •   

PETROLUL - VOINŢA SIBIU 4-1

Prima victorie pentru Petrolul pe noul "Ilie Oană", 4-1 cu Voinţa

 
15 Octombrie 2011 13:38
 

Daniel Opriţa a marcat de trei ori contra Voinţei

Petrolul a cîştigat prima oară pe "Ilie Oană" în acest sezon, 4-1 cu Voinţa Sibiu.
Golurile au fost marcate de Stoimirovici (minutul 8) şi Opriţa (minutele 48, 58 şi 90+3, primul şi ultimul din penalty) pentru ploieşteni, respectiv Iulian Popa (minutul 60, din penalty).

Arbitrajul lui Andrei Chivulete a fost unul ezitant, sibienii Bunea şi Miron fiind eliminaţi direct. "Centralul" a acordat două lovituri de la 11 metri, cîte una pentru fiecare echipă. CITEŞTE MAI MULTE DETALII AICI!

AICI AI DESFĂŞURAREA LIVETEXT AL PARTIDEI!


ECHIPE DE START:

Petrolul: Zimmerman - M. Tudor, Sipovici, Melinte, P. Stoica - D. Enescu, Fl. Dumitru - Borza, V. Negru, Stoimirovici - Opriţa
Rezerve: 33. Campar, Străuţ, Petrovici, Buhuşi, Bărbulescu, Komazec, M. Roman II

Voinţa: Miron - Forika, Cr. Apostol, N. Grigore II, Maghici - Beza, Dîlbea, Tătar - Bunea, C. Coman, I. Popa
Rezerve: 1. Dănălache, Neguţ, I. Matei, Tînc, Sg. Bar, E. Nicola, Lungu
 
Comentarii (146)
cauciuc  (323 comentarii)
Degeaba vorbeste voi aici ca tot steaua ie cea mai bune
16 Octombrie 2011, 14:47   •   Comenteaza
alexandruclujean  (197 comentarii)
Respect suporterii petrolisti, dar ieri a fost o rusine de meci. Piedica in calea uitarii pt multi ani de azi inainte. Urat.
16 Octombrie 2011, 11:38   •   Comenteaza
stely_yo  (3 comentarii)
mda..al 2-lea meci cand "marele antrenor pasta rachita" ia puncte,bv si la mai multe arbitraje deastea,vezi ca asa poate iei si titlu,(pardon,titlu e la echipa voastra mama"dinamo") si nu mai trebe sa plangi ca in primele etape ca te retragi din campionat
16 Octombrie 2011, 10:37   •   Comenteaza
wollt_r  (5717 comentarii)
Postat de sundancekid_nr.one pe 15 Octombrie 2011, 23:42
Ba tu nu intelegi niciodata ce vreau sa spun . Dar niciodata . Nu inteleg cum poti fi atit de t.impit !! Hai sa fac inca un efort sa iti traduc . Pai Romania nu inseamna nimic in nimic si atunci ce tot atitea asteptari !! Mai ales presa este ea insasi o imagine a romaniei adica o presa de doi bani. Medici shpagari, justitie corupta, politia *** interlopilor, politicieni demagogi si loiali intereselor de partid nu Romaniei si atunci ce ...aseptari sa ai ? Intre cei care comenteaza si ce am descris eu mai sus nu e nici o diferenta si asta te include si pe tine care esti o otrapa .
ba moflea tu n-ai sa intelegi vreodata ce inseamna demnitatea
16 Octombrie 2011, 00:55   •   Comenteaza
ovideus  (9 comentarii)
Postat de robert1201 pe 15 Octombrie 2011, 23:55
://www.youtube.com/watch?v=GNft8omcnOE momentul retragerii echipei dupa teren la ploiesti disputa a inceput da-ti si tu cu parerea
"Dupa teren" zici...:)
16 Octombrie 2011, 00:19   •   Comenteaza