FOTBAL  »  Superliga  »  POLI TIMIŞOARA - FC BRAŞOV 4-0

Răzvan Lucescu: "Mi-aş trage gluga pe cap şi aş fugi o lună în pădure" :)

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 noiembrie 2008 00:00

Antrenorul grupării FC Braşov, Răzvan Lucescu, a declarat, sâmbătă, că înfrângerea severă suferită în faţa lui FC Timişoara, scor 0-4, face ca elevii săi să bată pasul pe loc în încercarea de a îndeplini obiectivele propuse de conducere la începutul sezonului.

"Această înfrângere aproape demolează munca noastră din acest tur de campionat. E un rezultat umilitor, primul din cariera mea.
Nu ai ce spune după un asemenea joc, am avut parte de o dezamăgire pentru că am căzut după acel gol, înscris, de fapt, de noi.

După un asemenea meci, mi-aş trage gluga pe cap şi aş fugi o lună în pădure", a spus Răzvan Lucescu.

Tehnicianul consideră că echipa sa a fost "moartă" în meciul cu FC Timişoara : "Puteam să ducem jocul spre un rezultat pozitiv. La pauză am discutat cu jucătorii şi dacă înscriam imediat după începutul reprizei secude, reintram în joc, dar după al doilea gol ne-am pierdut capul.

E greu de spus dacă Timişoara este adevăratul lider al Ligii I, pentru că azi a avut în faţă o echipă moartă".

Sursa: Newsin

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga