LIGA 1    •   

CFR CLUJ - VIITORUL 2-1

Rednic a plecat de la CFR Cluj: "Au fost primele şi ultimele 3 puncte! Nu mai antrenez în România!"

 
10 August 2013 23:45
 

Mircea Rednic a anunţat faptul că va pleca de la CFR Cluj, deşi nu i s-a propus asta.

"Puriul" a ales să se despartă de ardeleni pe cale amiabilă şi nu îşi reproşează faptul că schimbat foarte mult echipa după meciul de la Vaslui.

"Au fost primele 3 puncte şi totodată şi ultimele. Nu mi s-a cerut demisia, dar mi-o dau eu. E o despărţire pe cale amiabilă.

Eu am antrenat echipa, nu mi-a făcut nimeni echipa, spun asta pentru că s-au auzit nişte lucruri.

Nu m-am simţit trădat de jucători, de fapt nu de toţi. Cred că a fost normal să schimb ceva faţă de meciul de la Vaslui, cînd am luat 4 goluri. Dacă am deranjat pe cineva, asta este.

Nu mai antrenez niciodată în România. Am mai zis-o, dar acum chiar e definitiv. Sigur aşa voi face", a spus Rednic la DolceSport.

Locul lui Mircea Rednic pe banca CFR-ului va fi luat de Petre Grigoraş.

 
Comentarii (59)
dash.berlin  (6573 comentarii)
era normal sa plece ....
08 Octombrie 2013, 01:07   •   Comenteaza
bogdanelibm  (728 comentarii)
nu stiu daca vei mai antrena pe undeva in afara romaniei asa ca strambule tine gura mai mica
11 August 2013, 15:54   •   Comenteaza
mateiserban  (1446 comentarii)
Postat de tepes1980 pe 11 August 2013, 09:35
Cel mai slab antrenor al CFR-ului din ultimii ani. Oare de ce l-au dat afara si cei de la Standard Liege? Ma intreb daca Grigoras il va mai introduce in echipa pe Deac (cel mai slab jucator din lot). Sper o schimbare in bine.
bai stelistule nu te mai infiltra pe aici ca un spion bolsevic. auzi, deac cel mai slab din lot. baiatul asta e probabil in primii 3 jucatori ai echipei
11 August 2013, 14:26   •   Comenteaza
afc13  (887 comentarii)
Postat de haideusicfr pe 11 August 2013, 13:54
Il inteleg foarte bine pe Rednic.La noi este ca la CAP.Toti *taranii* vorbesc .Isi dau cu presupusul.
Totusi trebuia sa ramana.E greu intr-o tara de barfe ,scenarii ,balcanisme.In strainatate sunt cateva milioane de romani ce traiesc mai bine ca la noi.S-au adaptat foarte bine in tari in care respectul fata de lege e primul.
La noi inselatoria ,smecheria e deasupra .Pacat !
Capul sus Mircea totdeuana vine un nou inceput....
Dar stii ce este adevarat? Ca doar cei care lucreaza cinstit se adapteaza! Smecherii nu prea stau. Trag niste furataciuni si fug acasa, sa se dea rotund cu scalpul luat. Fara smecherii si cu munca zi de zi este mult mai greu si nu e convenabil unora decat celor cinstiti care isi primesc ''contravaloarea'' reala a muncii depuse. Idea ''easy come easy go'' nu e la moda afara. Dar evident pt ca sa-ti dai seama de acest lucru trebuie sa iesi din barlog si sa vezi lumea.
11 August 2013, 14:17   •   Comenteaza
haideusicfr  (1823 comentarii)
Il inteleg foarte bine pe Rednic.La noi este ca la CAP.Toti *taranii* vorbesc .Isi dau cu presupusul.
Totusi trebuia sa ramana.E greu intr-o tara de barfe ,scenarii ,balcanisme.In strainatate sunt cateva milioane de romani ce traiesc mai bine ca la noi.S-au adaptat foarte bine in tari in care respectul fata de lege e primul.
La noi inselatoria ,smecheria e deasupra .Pacat !
Capul sus Mircea totdeuana vine un nou inceput....
11 August 2013, 13:54   •   Comenteaza