FOTBAL  »  Superliga  »  CEAHLAUL - U CLUJ 3-0

Respiră

Articol de GSP - Publicat joi, 24 aprilie 2008 00:00

Ceahlăul încă speră, Clujul e a doua retrogradată după UTA.

Deşi purta în spate un record negativ în ceea ce priveşte meciurile disputate pe teren propriu, nici o victorie în 2008, Ceahlăul era obligată să învingă pentru a mai spera să rămînă în Liga I. În ciuda aşteptărilor, “stu­den­ţii” lui Alpar Meszaros au fost la cîrma jocului în prima parte şi doar imprecizia lui Alin Savu (44) în faţa porţii a făcut ca tabela să rămînă neschimbată.

Nemţenii au început meciul cu adevărat abia în actul secund. Imediat după revenirea de la cabine, Gmamdia a reluat pe spate centrarea din corner a lui Cristocea, balonul s-a lovit de Gigel Coman şi a poposit cu şansă în poartă (47). Golul i-a descătuşat pe elevii lui Viorel Hizo şi, în minutul 64, nou-intratul Doicaru, lansat excelent de Croitoru, l-a executat calm pe bel­gi­anul Merlier.

În minutul 82, tu­ni­si­a­nul Gmamdia a profitat de de­grin­go­lada din apărarea clujenilor şi şi-a trecut în cont “dubla”, printr-un şut în forţă de la marginea su­pra­fe­ţei de pedeapsă.

Incident major la Hamburg! A încercat să atace fanii cu un topor și a fost împușcat de Poliție, înainte de Polonia - Olanda. Atenție, imagini șocante!