FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - STEAUA

Scene reprobabile în debutul reprizei secunde la Dinamo - Steaua! Meciul a fost întrerupt! Arlauskis a fugit la vestiar : "Nu mai joc"

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 mai 2015 22:13

În a doua repriză, Giedrius Arlauskis a stat la poarta din faţa peluzei Cătălin Hîldan.

Fanii lui Dinamo au început să arunce cu torţe şi petarde către portarul Stelei şi startul reprizei a doua a fost întrerupt pentru aproximativ 15 minute.

Speriat de torţele din tribune, Arlauskis s-a dus la team managerul  Stelei, Marius Ianuli, şi a vorbit cu acesta.

"Dacă se mai întîmplă asta, am plecat! Nu mai joc", s-a văzut la televizor că i-a transmis portarul oficialului stelist.

Ulterior, portarul s-a dus către Cristi Balaj şi a vorbit şi cu acesta şi cu tuşierul, revenind într-un final în poartă.

Lituanianul a revenit în poartă, dar a fost lovit în mînă cu un obiect şi a mai căzut o torţă lîngă el. După aceea, Arlauskis a fugit la vestiare şi meciul a fost întrerupt.

Managerul sportiv al lui Dinamo, Ionel Dănciulescu, s-a îndreptat către galerie, pentru a încerca să îi calmeze pe suporteri, dar fără succes.

Niculae "a potolit" fanii cu "M..e Steaua" :)

Marius Niculae, căpitanul lui Dinamo, s-a dus şi el către suporteri, dar înainte de vorbi cu suporterii, atacantul a scandat alături de fani împotriva Stelei şi a incitat mai tare spiritele.

Toată peluza a scandat împotriva Stelei şi abia după aceea s-au calmat.

Transfer de ultimă oră în Superligă » L-au adus pe noul Compagno: cine e „tancul” de 1,98 metri!
Lung Jr. s-a despărțit de Poli Iași » Semnează cu o echipă de play-off din Superliga

A ales Louis Munteanu? Disputat de FCSB și Rapid, atacantul a fost filmat cântând despre rivală: „Are valoare d'aia mare / Și știu că nu vă convine”

Mihai Pintilii, despre cel mai greu adversar din carieră: „Era un «bighidiu» d-ala mic. Dădeam cu ură în el, dar nu cădea. Dă-te-n... Doamne, iartă-mă”