LIGA 1    •   

GAZ METAN - TG MUREŞ

Scîrţîie scaunul lui Sabău » Gaz Metan - Tg Mureş 2-1

 
26 Septembrie 2011 18:26
 

Thaer Bawab a marcat primul gol al medieșenilor în ultima victorie, 3-0 cu Steaua

GAz Metan s-a impus in meciul de pe teren propriu cu FCM Tirgu Mures si a urcat pe locul 8 in clasament, cu un punct deasupra Stelei. Tirg-muresenii raman cu 6 puncte dupa 8 etape si situatia e din ce in ce mai grea pentru Sabau.

Medieşenii au inceput ca din tun, iar Bawab a deschis repede scorul, in minutul 6, dupa o pasa de geniu a lui Markovici. Fostul jucator antrenat la Barca si Real Madrid a preluat in careu si l-a lobat simpu pe Albut. Elevii lui Ioan Ovidiu Sabau au incercat sa puna probleme, iar Subotici a ratat din 6 metri cu poarta goala in fata. Apoi arbitrul le-a refuzat un penalty muresenilor, inainte ca Bawab sa inscrie din nou. Ofsaid mic lasat nesanctionat, iar iordanianul a inscris cu un sut plasat la coltul lung. 2-0 si situtia muresenilor e tot mai grea!

Repriza a doua a adus eliminarea lui Paduretu, iar meciul parea decis. Mediesenii s-au jucat cu ocaziile si erau sa piarda cele trei puncte pe final. Sergiu Bus a redus din diferenta in primul minut de prelungiri, apoi Bumba a ratat o ocazie incredibila la ultima faza a jocului.

Finalul de meci i-a prins pe elevii lui Pustai cu nerviiintinsi la maxim, iar Bawab era pe punctul sa se ia la bataie cu un coechipier, portarul Plesca.

Echipe de start:
GAZ METAN MEDIAŞ: Pleşca - Trtovac, Fl. Lazăr, Markovici, Vukadinovici - Cr. Todea, Breveld - Hoban, Bawab, C. Petre - Bud
Rezerve: Vîtcă, Bozeşan, Liţu, D. Roman, Frăsinescu, Pîrvulescu, Buzean

TG MUREŞ: Albuţ - Pădureţu, E. Nicu, D. Matei, Iencsi - Vagner, Jamal Mohammed, Ilyeş, Fl. Dan - Subotici, Cavalli
Rezerve: Balauru, Topici, Bumba, Gugu, Goge, Sg. Buş, Diego Ruiz

Arbitri: Ad Cojocaru (Galaţi)
Asistenţi: Ed. Dumitrescu (Piteşti), P. Gaşpar (Timişoara)
 
Comentarii (111)
intruder  (34 comentarii)
sa va fut comentariile de tot rasu... bulangi de ziaristi ce sunteti
27 Septembrie 2011, 00:28   •   Comenteaza
wollt_r  (5717 comentarii)
Postat de targmuresean pe 27 Septembrie 2011, 00:09
corect ... si interesant e ca meciul cu "U" a fost singurul in care FCM a fost avantajata de arbitraj ...poate e prea tarziu la ora asta , dar acum ma enervez rau ...NOI NICI BLATURI NU STIM SA FACEM CA LUMEA !!!
voi sunteti tapii ispasitori si tare mi frica ca veti platii pentru toate blaturile din ultimi ani care s-au facut in liga mitico-manelista
____________
Bafta FCM
27 Septembrie 2011, 00:14   •   Comenteaza
wollt_r  (5717 comentarii)
Postat de transilvanialibera pe 26 Septembrie 2011, 23:46
iata unde duc comentariile GOssiP TV,PROSTTV,digiTV ,comentariile partinitoare a lui craciunescu,samuila,decebal .mironoica
transilvanialibera
______
Frumos nick :)
27 Septembrie 2011, 00:12   •   Comenteaza
targmuresean  (11 comentarii)
corect ... si interesant e ca meciul cu "U" a fost singurul in care FCM a fost avantajata de arbitraj ...poate e prea tarziu la ora asta , dar acum ma enervez rau ...NOI NICI BLATURI NU STIM SA FACEM CA LUMEA !!!
27 Septembrie 2011, 00:09   •   Comenteaza
sundancekid1915  (1566 comentarii)
Postat de targmuresean pe 26 Septembrie 2011, 23:58
ai dreptate , Sabau este omul potrivit pentru echipa noastra . O sa retrogradam la puncte , trebuie sa platim pentru ce am facut , poate e si normal sa se intample asta.... da , noi am furat gaina , dar mai mult decat penele ei ce sa dam si noi ?!? daca luam campionatu' ( vezi c.f.r *2 sau Otelul ) poate dadeam si noi mai mult !:-)
Pai asta zic si eu altii au dat milioane ca sa ia campionatul nu zece mii de dolari !! In plus aia de la cluj puteau bate usor daca nu ratau ocazii cit roata carului !!
27 Septembrie 2011, 00:08   •   Comenteaza