FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - SAHTIOR 1-2

Sorin Frunză a debutat în tricoul Rapidului, Coman a revenit în poartă

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 septembrie 2010 00:00

Formaţia ucraineană Şahtior Doneţk, antrenată de Mircea Lucescu, a cîştigat cu scorul de 2-1 (0-1), meciul amical cu Rapid, susţinut, pe stadionul Giuleşti. Cesinha a marcat pentru Rapid în minutul 45, iar Kucher a restabilit egalitatea în minutul 47. Willian a adus victoria Şahtiorului printr-un gol marcat în minutul 60.

Sorin Frunză a debutat la Rapid, dar şi Dani Coman a redebutat la formaţia giuleşeană, fiind huiduit de spectatorii prezenţi care au scandat numele lui Mircea Bornescu. Înainte de începerea partidei, jucătorii echipei ucrainene şi cei rapidişti au făcut o poză de grup.