FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA II ÎNVINGE

Speranţe pentru ofensiva Stelei? Vlad Rusu a reuşit un hattrick în 16 minute! :O

Articol de GSP - Publicat joi, 12 februarie 2009 00:00

Echipa a doua a Stelei a trecut la scor de formaţia similară a nemţilor de la Hertha Berlin, remarcatul zilei fiind vîrful Vlad Rusu, autor al unui hattrick (min 30, 41 si 46).

Celălalt gol al Stelei a fost marcat de Albu, în minutul 44. Interesant este că elevii lui Leo Strizu au revenit într-o singură repriză după ce au fost conduşi cu 2-0, în urma golurilor marcate de Lemke.

Antrenorul Leo Strizu a folosit următoarea formulă de echipă: Costantin - Mustaţă (Lupu, min. 48), Muzac (Bejan 60), Achiţei, Mihai (Pavelescu, min. 71) - Strătila (Niculae, min. 57), Onicaş, Lazăr, Abuzătoaie - Albu (V. Badea 46), Rusu (Funieru 64). Sursa: steauafc.com.