FOTBAL  »  Superliga  »  SPORTUL - TG.MUREŞ 1-1

Sportul şi Tg.Mureş au terminat indecis, 1-1, un meci peste media Ligii 1

Claudiu Bumba a deschis scorul cu Sportul

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 octombrie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 15 octombrie 2011 17:09

Sportul Studenţesc şi Tg. Mureş au terminat la egalitate o partidă disputată, peste nivelul mediu al întîlnirilor cu care ne-a obişnuit Liga 1. Pînă să intre cu adevărat în joc, "studenţii" s-au văzut conduşi din minutul 3, Bumba trimiţînd şutul care l-a învins pe Popescu de la marginea careului.

Tg.Mureş a continuat să atace, fără să mai marcheze pînă la finalul partidei, cedînd involuntar ştafeta fostei echipe a lui Tibi Bălan. După pauză, Sportul s-a năpustit în atac şi tandemul Curelea-Ferfelea a ratat cele mai mari ocazii de a egala. Acelaşi Curelea şi-a spălat păcatele în minutul 67, atunci cînd lovitura sa de cap a intrat în poarta apărată de Balauru.

După 10 etape, Sportul şi Tg.Mureş au adunat cîte 8 puncte şi se află pe locul 15, respectiv 13.