LIGA 1    •   

ASTRA

Stelea e out de la Astra! Niculae se ia şi de "Vamă": "Şi-a bătut joc de echipă!"

 
10 August 2012 21:13
 

UPDATE In direct la Contraatac, pe GSP TV, patronul Astrei, Ioan Niculae, l-a atacat şi pe preşedintele clubului, Dinu Gheorghe: "Tu îţi baţi joc de echipă, îl aduci pe unul care n-a antrenat în viaţa lui? Eu am aflat de la televizor că Dinu Gheorghe l-a pus pe Stelea antrenor. Să-şi facă el o echipă, nu să-şi bată joc de Astra. Poate să plece şi el".

 

Bogdan Stelea nu mai este antrenorul echipei Astra Ploieşti, după egalul cu CS Severin, scor 1-1. La fel cum se fac lucrurile în Liga 1, patronul Ioan Niculae a intrat în direct la Fanatik Show, pe DigiSport, şi a anunţat că echipa nu mai are antrenor din această seară.


"L-am auzit în timp ce spunea că el e antrenor la o echipă nou-promovată. Cum adică? El nici măcar atît nu ştie? Începînd cu această seară, Stelea poate să îşi facă bagajele! Dinu Vamă nu va pleca, dar trebuie să răspundă pentru cheltuielile cu achiziţii! Sîntem cea mai proastă echipă din Liga 1, deşi am decontat 1 milion de euro!"

Mai mai mult de atît, Niculae l-a ofertat în direct pe Mulţescu, prezent în studio: "Ce ziceţi, domnul Mulţescu? Sînteţi un antrenor bine organizat, ce ziceţi, nu vreţi să veniţi la Astra?". Mulţescu a spus că se gîndeşte şi că va discuta cu Niculae după ce va ieşi din emisiune.

 
Comentarii (33)
toni_fcsb  (390 comentarii)
Postat de dorutu58 pe 12 August 2012, 13:54
Mai bine sa-l puna antrenor pe SAVIN primariu de la BUSTENI ca tot a declarat ca BUDURU ii manca banii lui NICOLAE (si el lui BUTE)BUDURU a fost si este alaturi de echipa si IOAN NICULAE ere firme-le lui nu are treaba cu banii lui NICOLAE cunoaste fotbal mult mai bine ca SAVIN ca DINU GHORGHE si multi altii.FATAI si multi alti fotbalisti au fost adusi de BUDURU la ASTRA.DINU GEORGHE ia mancat banii lui NICOLAE e zero barat ca PRESEDINTE
Buduru chiar cheltuie banii de pomana la Astra. Fatai a fost adus de Marin Ion! ;)
15 August 2012, 00:30   •   Comenteaza
dorutu58  (3 comentarii)
Mai bine sa-l puna antrenor pe SAVIN primariu de la BUSTENI ca tot a declarat ca BUDURU ii manca banii lui NICOLAE (si el lui BUTE)BUDURU a fost si este alaturi de echipa si IOAN NICULAE ere firme-le lui nu are treaba cu banii lui NICOLAE cunoaste fotbal mult mai bine ca SAVIN ca DINU GHORGHE si multi altii.FATAI si multi alti fotbalisti au fost adusi de BUDURU la ASTRA.DINU GEORGHE ia mancat banii lui NICOLAE e zero barat ca PRESEDINTE
12 August 2012, 13:54   •   Comenteaza
unu947  (1398 comentarii)
Postat de severino pe 11 August 2012, 01:32
pai o vrea si el cu un milion investit! sa prinda un loc in C.L. !!!!!
:)))))))
11 August 2012, 02:16   •   Comenteaza
severino  (30 comentarii)
pai o vrea si el cu un milion investit! sa prinda un loc in C.L. !!!!!
11 August 2012, 01:32   •   Comenteaza
unu947  (1398 comentarii)
Becali, Porumboiu si Niculae murdaresc in fiecare zi fotbalul romanesc.
Desigur ca presedintele lpf nu sufla o vorba, pentru el asta e ceva normal.. ca deh.. n-ar vrea sa-si piarda postul!
SOS FOTBALUL ROMANESC!
11 August 2012, 00:17   •   Comenteaza